Siellä ne modet nyt hilpeinä hihittelevät ja lukevat tätä
Tämä on keskustelu Haiskahtaa, KonsoliFIN - yleinen alueella, joka on osa-alue alueella: Viestin lähetti alunperin Xbugs Olen tiennyt jo pitkään, että PS3 ei pärjää kilpailussa, jos se joutuu kohtaamaan nykykonsolit. Konsolifinin sensurointi ...
Siellä ne modet nyt hilpeinä hihittelevät ja lukevat tätä
Varikkosuora.org Konsolikuskien kisafoorumi || Varikkosuoran "Löysät ja Letkeät" || varikkosuora @quakenet.org || VarikkosuoraTV @ Youtube
FacepalmJuuri tätä tarkoitin tituleeratessani viestejäsi ala-arvoisiksi. Eräät eivät näemmä koskaan opi. Nakertaako, kun aprillipila tehtiin rakkaan Xboxisisi kustannuksella?
Oikeasti hei, ei siinä mitään, että olet Xbotti, mutta siltikin maailmaa voisi olla ihan hyvä välillä tarkastella ilman fanilaseja. Kokeileppa, saatat jopa yllättyä, kuinka mielenkiintoinen paikka se onkaan!
Älä Xbugs taas anna mopon karata käsistä. Vaikka ihan hyvää huumoriahan toi nykykonsoliläppä oli, propsit siitä ja hyvää aprillipäivää..
Itse aprillipilan aiheesta, toi voisi lopettaa tuon turhan konsolisodan TAI aloittaa WW3n. Toivoisin tota ekaa vaihtoehtoa.
Kiitos KFIN henkilökunnalle asiallisesta pilasta!
Paskantärkeys on syntiä
Oli pirun hyvä aprillipila kyllä.. Aamulla ennen koulua kun heräsin ja katsastin kfinin niin parikymmentä minuuttia säikähtäneenä tuota ketjua luin, menin vessaan ---> aprillipäivä
Kun luin sen designedin viestin rupesin taas vähän miettimään, että onkohan sittenkään...
Kyllä mun puolesta kaikille Oscarit käteen.
Toi Plösö sormus sai kyllä parhaat naurut täällä![]()
"Who's Soap?"
Hyvä pila ja ennen kaikkea erilainen. Ei pelkästään tuulesta temmattu pelialan uutinen.
Silti pistää kyllä mietityttämään, että jos homma olisikin ollut aitoa. PlaystationFIN olisi nyt pystyssä ja muut foorumialueet ajettu alas. En omista Playstationia, joten omissa kirjoissa sivuston arvo olisi tippunut lähelle nollaa. Olisi pitänyt etsiä uusia keskustelukanavia. Uusia paikkoja omien mielipiteiden julki tuomiseen. Tämä olisi ollut todella harmillista, sillä KonsoliFINiä parempaa foorumia en ole netin syövereistä löytänyt. "Aikuismainen" ote keskustelualueella, asiallista seuraa, ja pelialan uutiset kaupan päälle. Kyllä KonsoliFIN on paikkansa Bookmarkeissa ansainnut.
Ja ei, tämä ei ollut mikään ylläpitäjien lipomisviesti. Tämä oli vain tapani huokaista helpotuksesta, onneksi tänään oli aprillipäivä.![]()
"Nyt loppuu se narina! Täti on hyvä ja käyttää tuikuttimia!" - Pirk
Juuh, ei tätä oikein paremmin olisi voinut toteuttaa. Ylläpidolta oikein "kaunista" sanailua asian tiimoilta. Ensimmäisen sivun verran saattoi näyttää jokseenkin uskottavalta, jos ei päivämäärää muistanut tarkistaa. Sen jälkeen meni jo puheet sun muut toiminnat sen verran överiksi, että ei ollut vaikeaa päätellä pilaksi. Erittäin hauska nuo pari muutakin sivua oli tosin lukea. Voisin sanoa, että pila itsessään oli erittäin onnistunut ja ennenkaikkea kekseliäs. Varmasti koko sivuston historian parhaita piloja. Ei ainakaan ihan heti muistu parempaa mieleen. Sen verran monta lusikkaa tätä soppaa oli hämmentämässä.
Kiitokset vielä kertaalleen tältäkin suunnalta kaikille pilaan osallistuneille. Tälläkin suunnalla voidaan huokaista helpotuksesta ja mennä rauhallisin mielin yöpuulle.
"En ole puolesta enkä vastaan, vaan pikemminkin päinvastoin"
Eiks tää ollu vähän kun trendikäs reality tv-show draamoineen?
Tämäkin huomio tuli mulle vasta jälkikäteen, sillä ei tätä kuviota tosiaankaan mitenkään käsikirjoitettu.
Sovittiin ainoastaan siitä, että Paavi heittää pienen avautumisen ja muut sitten jatkaa siitä "freestylellä" lisäten kierroksia.
Ei voi kuin kiittää kaikkia noitten pilipalikonsoleidenkin fanipoikia.![]()
"Facts all come with points of view" -Talking Heads- | "Don't believe the hype!" -Harry Allen, Hip-Hop Activist & Media Assassin-
PS3 & Vita & X360 | Pelien ikärajoista
"En ole puolesta enkä vastaan, vaan pikemminkin päinvastoin"
"Facts all come with points of view" -Talking Heads- | "Don't believe the hype!" -Harry Allen, Hip-Hop Activist & Media Assassin-
PS3 & Vita & X360 | Pelien ikärajoista
Corca sentään puolusti meitä foorumin jäseniä ja pisti muille modeille kapuloita rattaisiin
Mitäs te ens vuonna keksitte ?
"The mind of the subject will desperately struggle to create memories where none exist..."
Muutama ylilyönti taisi tulla keskustelussa, kun siitä osa taisi ruveta epäilemään. Ja hivenen jos olisi etukäteen miettinyt, niin olisi voinut foorumin muut alueet piilottaa loppupäiväksi. Sekä myös muuttaa itse sivuston pelkäksi Playstationiksi.
Tosin Karvapallo näin tekikin 18 jälkeen ja sivut muuttuivat PS -väriin ja muitten osioiden linkit hävisi. Hivenen myöhässä, kun Paavin uutiset pölähti jo pihalle vähän myöhemmin. Siinä oltiin itsekkin vähän aikaa ihmeissään ja varsinkin Paavin kommentti ylläpidon puolella hymyilitti, kunhan ensin tajusin että liitty itse sivujen ulkoasuun.
Ehkä olisi paremmin mennyt, kun olisi ns käsikirjoittanut. Nyt tosiaan paavi vain alotti ja muut kirjoittivat mitä mieleen tuli. Tosin itsekkin mietin, että olikohan kaikki keksittyjä, vai myös totuutta osalla mukana ja paineita päästelivätVaikka ainut mikä oli tosia ketjussa, oli Oliverin sormus + Ry.
Itsestäni KonsoliFIN -lehti aprilli oli kanssa hyvä:
http://www.konsolifin.net/bbs/konsol...rillia%2A.html
Varsinkin kun Puhalta meni aamutuimaan kahvit väärään kurkkuun![]()
Nyt pelaan:
Varikkosuora.org Konsolikuskien kisafoorumi || Varikkosuoran "Löysät ja Letkeät" || varikkosuora @quakenet.org || VarikkosuoraTV @ Youtube
Oliko se alkuperäinen BliniXin ketju muuten tekemällä tehty vai puhdasta sattumaa? Se toimi nimittäin tässä hyvin, että homma alkoi kohtuu uskottavasti ja siitä sitten porukka lähti revittelemään![]()