Tervetuloa KonsoliFINin keskustelufoorumille!


Mikäli sinua kiinnostaa...


  •  » Pelaaminen konsoleilla

  •  » Keskustelut peleistä, laitteista ja niihin liittyvistä ilmiöistä

  •  » Peliseuran löytäminen verkkopeleihin sekä turnauksiin osallistuminen

  •  » Pelien myyminen, ostaminen ja vaihtaminen


...olet päätynyt oikeaan paikkaan.


Ennen kuin pystyt kirjoittamaan viestejä, pitää sinun rekisteröityä.


P.S. Rekisteröityneet jäsenet välttävät myös melkein kaikki mainokset.




+ Vastaa viestiketjuun
Sivu 3 / 3 EnsimmäinenEnsimmäinen 123
Näytetään tulokset 41 - 48 / 48

Billy haluaa ostaa Nintendon

Tämä on keskustelu Billy haluaa ostaa Nintendon, Konsolisota alueella, joka on osa-alue Yhteiset alueella: Sanottakoon vielä, että yllä oleva uutislainaus on Cube-pelaajien tuntemalta GameCube-Europe -sivustolta. Viestin lähetti alunperin NviperO Ensinnäkään tuolle "If there is ...

  
  1. #41
    Jäsen
    Liittynyt
    Sep 2002
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    682
    Gamer IDt

    Gamertag: KanisFIN PSN ID: Kanis

    Vastaus: Billy haluaa ostaa Nintendon

    Sanottakoon vielä, että yllä oleva uutislainaus on Cube-pelaajien tuntemalta GameCube-Europe-sivustolta.
    Lainaus Viestin lähetti alunperin NviperO
    Ensinnäkään tuolle "If there is anyone who can bring high-profile games with online support, then it has to be Nintendo." lausahdukselle ei ole kyllä minkäänlaista painoarvoa, sillä mikä on esim. Nintendon kokemus laadukkaan moninpelin tuottamisesta?
    Nintendon moninpelithän ovat kuuluisia laadukkuudestaan. Esim. Super Smash Bros. Melee voisi olla suoranainen unelma netissä ties kuinka monen Cube-pelaajan mielestä.
    Vaikka monet Nintendon ystävät ovatkin sitä mieltä, ettei nettipeli kuulu konsoleille, tulee mielestäni Revolutionin sisältää nuo huhutut moninpeliominaisuudet. Mutta turha niitä on hehkuttaa, sillä Microsoft ja Sony ovat jo toteuttaneet tuon.
    Tässähän yritin sanoa juuri sitä, että ilmeisesti myös Nintendo on kiinnostunut nyt Internetissä pelaamisesta, mikä on mielestäni erinomainen asia. Ja nuo puheet siitä, ettei nettipelit kuuluisi konsoleille voi mielestäni unohtaa fanipoikien puheena.
    Nyt on nollat taulussa.
    Wii-numeroni: 7602 0226 0276 3856
    Nintendo DS Wifi Connection ID: 0083-5295-9013-5000

  2. #42
    Jäsen Killi:n Avatar
    Liittynyt
    Nov 2002
    Paikka
    Helsinki & Xbox LIVE
    Viestejä
    603
    Gamer IDt

    Gamertag: Killi

    Vastaus: Billy haluaa ostaa Nintendon

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Kanis
    ...Ja nuo puheet siitä, ettei nettipelit kuuluisi konsoleille voi mielestäni unohtaa fanipoikien puheena.
    Tällä hetkellä Nintendo-fanipoikien puheena...

  3. #43
    Jäsen
    Liittynyt
    Nov 2001
    Paikka
    Vaasa
    Viestejä
    788

    Vastaus: Billy haluaa ostaa Nintendon

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Kanis
    Tämmöisiä huhuja on nyt liikkeellä Nintendon seuraavan sukupolven konsolista, Revolutionista:

    Revolution will be online-gaming ready and will have a technology that will allow voice chat. Be prepared cause Nintendo is planning a full online support as part of it's next generation strategy. Don't forget that Nintendo DS, will be a compatible with WiFi, so an online support from Nintendo is very realistic. If there is anyone who can bring high-profile games with online support, then it has to be Nintendo.
    Mitäs Nintendo on tähän asti Revolutionistaan kertonut? Niin juu, se tulee olemaan pelaamisen vallankumous, jotain ihan uutta. No onhan tuo uutta... Nintendolta. Hurraa. Jos vallankumous on tuossa niin Xbox on toteuttanut sen jo tässä konsolisukupolvessa

    Tuota viimeistä lausetta en edes viitsi kommentoida

    (fight fight... )
    Masentavaa... vai mitä?

  4. #44
    Jäsen
    Liittynyt
    Oct 2003
    Viestejä
    367

    Vastaus: Billy haluaa ostaa Nintendon

    Höpö, höpö. Ei Meitä fanipoikia ole Nintendon puolella. Meitä on ainoastaan Xbox -ja PS2-pelaajien keskuudessa. mäkin ostin xboxin vaan six ku se on niin katu-uskottava(heti on tullu muijat nuolee!!1) ja kun mun isoveli sano, et gamecube on tarkotettu nörteille ja kakaroille. Ostakaa xbox, ali g:ki pellaa sillä. ali g on ihQ!!!!11
    C Thru The Bullshit

  5. #45
    KonsoliFIN Toimitus feldon:n Avatar
    Liittynyt
    Dec 2001
    Paikka
    Joint Bay, Helsinki
    Viestejä
    3 728
    Gamer IDt

    Gamertag: Pelitoimittaja PSN ID: feldon Wii Code: 8367 1898 1702 4275

    Vastaus: Billy haluaa ostaa Nintendon

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Muumendaalen
    mäkin ostin xboxin vaan six ku se on niin katu-uskottava(heti on tullu muijat nuolee!!1)
    Sano niille että vetävät johdon ensin seinästä. Voi jäädä kieli levyaseman väliin.
    Miettiiköhän kukaan kuolinvuoteellaan: "voi hitto, olisi pitänyt pelata enemmän videopelejä."?
    Tutustu pelitoimittajan elämään!

  6. #46
    Jäsen
    Liittynyt
    Oct 2003
    Viestejä
    367

    Vastaus: Billy haluaa ostaa Nintendon

    Sinä kärsit nähtävästi Suomessa hyvin yleisestä sairaudesta, eli kateus-syndroomasta. Sen yksi näkyvimmissistä ja yleisimmistä oireista on se, että ei suostu myöntämään itselleen, että muutkin ihmiset voivat saada naista. Suosittelen teitä kääntymään oman kotikuntanne asiantuntijaan.
    Lämpimin terveisin: Dosentti A.Kankkunen, Nuorgamin Terveyskeskus.
    C Thru The Bullshit

  7. #47
    Jäsen Knight:n Avatar
    Liittynyt
    Dec 2001
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    3 777
    Gamer IDt

    Gamertag: Eiskis PSN ID: Eiskis

    Vastaus: Billy haluaa ostaa Nintendon

    Muumendaalen: En nyt ole ihan varma yritätkö olla hauska, vai oletko muuten vain ääliö, mutta mielestäni voisit kuitenkin lopettaa.

    Revolution-masiina ei ole oikeasatan saanut mielenkiintoani heräämän, mutta eipä ole kyllä yksikään muukaan kone, sen verran vähän faktaa on vempeleistä tihkunut. Luulen, että ihan vallankumouksesta ei tule olemaan kyse, mutta eiköhän silti nähdä loistavia pelejä Nintendolta uusilla uuden raudan mahdollistamilla ideoilla varustettuna.

  8. #48
    Jäsen Corca:n Avatar
    Liittynyt
    Nov 2001
    Paikka
    Jyväskylä
    Viestejä
    2 075
    Gamer IDt

    Gamertag: CorcaFIN PSN ID: Corca77

    Vastaus: Billy haluaa ostaa Nintendon

    Ja tähän väliin pieneksi yleisvinkiksi jos jatkatte henkkoht-tason skabailua: vääntäkää rauhassa, mutta ilman nimittelyjä/herjauksia.
    Use your wings of freedom | Omat KFIN-arvostelut: X360 ja PS3 + DVD

+ Vastaa viestiketjuun
Sivu 3 / 3 EnsimmäinenEnsimmäinen 123

Tämän ketjun tagit

Säännöt

  • Et voi tehdä uusia ketjuja
  • Et voi vastata viesteihin
  • Et voi lähettää liitteitä
  • Et voi muokata viestejäsi