Tervetuloa KonsoliFINin keskustelufoorumille!


Mikäli sinua kiinnostaa...


  •  » Pelaaminen konsoleilla

  •  » Keskustelut peleistä, laitteista ja niihin liittyvistä ilmiöistä

  •  » Peliseuran löytäminen verkkopeleihin sekä turnauksiin osallistuminen

  •  » Pelien myyminen, ostaminen ja vaihtaminen


...olet päätynyt oikeaan paikkaan.


Ennen kuin pystyt kirjoittamaan viestejä, pitää sinun rekisteröityä.


P.S. Rekisteröityneet jäsenet välttävät myös melkein kaikki mainokset.




Suljettu ketju
Näytetään tulokset 1 - 8 / 8

PlayStation 3, Xbox 2 ja GameCuben seuraaja

Tämä on keskustelu PlayStation 3, Xbox 2 ja GameCuben seuraaja, Konsolisota alueella, joka on osa-alue Yhteiset alueella: Vaikka vielä onkin pitkä aika, ennen kuin kyseiset konsolit ilmestyvät, voisi jo alkaa miettimään konsoleista kaikenlaista. Kuinka tehokkaita ne ovat, ...

  
  1. #1
    Jäsen Arcane:n Avatar
    Liittynyt
    Jul 2002
    Paikka
    Espoo
    Viestejä
    1 164
    Gamer IDt

    Gamertag: Mad Arcane

    PlayStation 3, Xbox 2 ja GameCuben seuraaja

    Vaikka vielä onkin pitkä aika, ennen kuin kyseiset konsolit ilmestyvät, voisi jo alkaa miettimään konsoleista kaikenlaista.

    Kuinka tehokkaita ne ovat, kuinka paljon ne ovat nykyisiä parempia ja mitä pelejä luulet niille tulevan... Entä minkä konsolin niistä sinä aikoisit ostaa, jos ostat jonkun niistä? Tämä on ehkä todella aikaista, mutta miksikäs ei.

    Minä itse ajattelin, että ostaisin varmaankin GameCuben seuraajan Xboxin viereen. En nimittäin usko, että silloiset konsolit ovat paljoa nykyisiä tehokkaampia ja näyttävämpiä, joten silloin voi vielä pelata ekallakin Xboxilla, jolloin pääsisin myös samalla kokemaan Nintendon omien pelien viehätyksen. Mutta saa nyt nähdä, vielähän on yli kolme vuotta aikaa mietiskellä.

    Mitenkäs teillä? Oletteko yhtään ajatelleet? Entä mitä pelejä luulette niille konsoleille tulevan. PlayStationin tuolloisesta pelitarjonnasta ei ole minkäänlaista arvaustakaan, mutta luulen Nintendon konsolin jatkavan nintendon pirteitä ja hauskoja pelejä (Mario, StarFox, Pikmin jne.) ja Xbox 2:lle saattaa ilmestyä vaikkapa Halolle vielä lisää jatkoa (nythän on jo tulossa toinen osa).

  2. #2
    Jäsen
    Liittynyt
    Nov 2001
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    1 319
    Uusi Nintendon kone on edelleen lasten pelikone. Ei kannata edes harkita.
    PlayStation3:sta hypetetään liikaa ja se on liian trendikäs. Ei kannata ostaa.
    Uusi XBox on buginen ja kaatuileva kompakti PC. Ei kannata ostaa.

    Menkää vaikka ulos, tästäkin on aika paljon spekulaatiota tossa vähän kauempana.
    naksnaks 8<

  3. #3
    Jiz
    Jiz on offline
    Jäsen
    Liittynyt
    Nov 2001
    Paikka
    Jyväskylä
    Viestejä
    571
    Gamer IDt

    PSN ID: Jimppi
    Jaksa tommossii miettiä. Mitä tässä haaveilemaan jo paremmasta kun ei ole vielä kunnollla nykyistäkään tullut pelattua. Todennäkösesti en osta mittään noista. Vaan silloin ilmestyvän uuden GamePlayer1, joka tulee mullistaamaan koko pelimaailman.

  4. #4
    Jäsen
    Liittynyt
    Jul 2002
    Paikka
    Pudasjärvi
    Viestejä
    194
    En ainakaan ihan heti noista uusista konsoleista tule mitään hommaamaan. Eiköhän toi GC riitä vielä muutamaksi vuodeksi

  5. #5
    Jäsen
    Liittynyt
    Nov 2001
    Paikka
    Vantaa
    Viestejä
    3 171
    Uusi Siemens Hyper Console 512 tulee olemaan paras.
    Tekniset tiedot:
    512 bit
    50000 megahertsiä
    90 000 000 000 000 polygonia/s
    toimii read only discillä (maailman suurin tallenus väline)
    100 gigan kovalevy
    Tämän enempää tietoja ei kyseisestä koneesta ole vielä irronnut (vaikeaa oli saada nämäki kasaan). Se tulee markkinoille 2004-2005.
    Lähde: www.superhuperduperconsole512.com
    Äpis

  6. #6
    Jäsen
    Liittynyt
    Nov 2001
    Paikka
    Etelä-Suomi
    Viestejä
    1 140
    Vähän turhan aikaista käydä näitä juttuja spekuloimaan, kun emme oikeastaan edes tiedä mitään koko konsoleista. Eikä ne kyllä tällä hetkellä tippaakaan kiinnostakaan, nautitaan nyt siitä mitä meillä on eikä jatkuvasti vaadita lisää.

  7. #7
    Jäsen
    Liittynyt
    Apr 2002
    Viestejä
    3 010
    Sitäpaitsi, mikä tahansa "tieto" mitä nyt on olemassa on julkaisun aikaan muuttunut jo monta kertaa. Speluloidaan kahden ja kolmen vuoden päästä lisää.
    paska peli.

  8. #8
    KonsoliFIN Webmaster XShava:n Avatar
    Liittynyt
    Nov 2001
    Viestejä
    6 232
    Blogahduksia
    2
    Gamer IDt

    Gamertag: XShavaFI PSN ID: XShava
    Lainatun viestin kirjoitti alkujaan keiu
    Sitäpaitsi, mikä tahansa "tieto" mitä nyt on olemassa on julkaisun aikaan muuttunut jo monta kertaa. Speluloidaan kahden ja kolmen vuoden päästä lisää.
    Piste
    Nyt pelaan:

Suljettu ketju

Tämän ketjun tagit

Säännöt

  • Et voi tehdä uusia ketjuja
  • Et voi vastata viesteihin
  • Et voi lähettää liitteitä
  • Et voi muokata viestejäsi