Eikö kenellekkään ole ikinä sattunut mitään hauskaa tai noloa? Ihan varmasti teille on sattunut jotain hauskaa tai noloa. Tarinoita kehiin ihmiset!
Tämä on keskustelu Hauskat ja nolot jutut, Off-topic alueella, joka on osa-alue alueella: Kertokaa että mitä hauskoja ja noloja juttuja teille on sattunut elämän varrella. Itselle ei tule nyt noloja juttuja mieleen (tai ...
Kertokaa että mitä hauskoja ja noloja juttuja teille on sattunut elämän varrella. Itselle ei tule nyt noloja juttuja mieleen (tai en kehtaa kertoa niitä) ja hauskoille jutuille olen repeillyt pitkin viikkoa niin paljon etten muista niitä. Tai no yks hauska (ja tyhmä) juttu oli se kun veli joi pirtelöö semmosesta kiposta minkä halkasija on n. 15 cm ja sitten minä nostin sitä kippoo silleen että sen naama meni nenään asti ihan pirtelöön ja sitä pirtelöä valu sen historian tehtäväkirjalle. Ei kyllä kuulosta kirjotettuna niin hauskalta kuin mitä se silloin oli.
Eikö kenellekkään ole ikinä sattunut mitään hauskaa tai noloa? Ihan varmasti teille on sattunut jotain hauskaa tai noloa. Tarinoita kehiin ihmiset!
On sitä elämän varrella sattunu nii paljo kaikkee sairasta, noloo ja överinhauskaa. Ettei ihan ekana tuu kyllä mieleen. Asioita on aika vaikee kertoo tälläses threadis, kun se jolle kertoo ei pysty välttämättä kuvittelemaan asiaa. :"D
ProBale @ 360voice.com | ProBale @ YouTube | Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, youre still retarded.
Vieläkin haluan lukea hauskoja ja noloja tarinoita.
Itselle tuli yksi hieman nolo juttu mieleen joka tapahtui vuosia sitten. Olin mennyt käymään naapurin luona, muut kaverit jäivät pihalle. Sitten jäätiin vähäksi aikaa katsomaan telkkaria, ja sanoin kaverille: "Äiti ei tykkää kun katon tätä kotona, mutta tätähän voi katella täällä." En muista sarjaa, mutta muistan sen että olimme jättäneet oven selälleen ja äitihän se siellä ovella oli. Onneksi tuosta ei seurannut mitään pahaa (eikä kyllä hyvääkään). Kyllä sitä tälläkin viikolla sattui ihan hirveästi hauskoja juttuja, mutta en nyt kehtaa sanoa niitä.
Juttu1:
Oltiin kavereitten kans koulun takan heittelemässä/ampumassa raketteja pieninä. Yks raketti lensi kuolun katon yli ja niin, että se näkyi koulun pihalle. Mielenkiintosin sit ilmeisesti tuli porukkaa, ja, kun oltiin taas heittämässä yhtä rakettia, niin kaveri sano tapaan "hei katos taakses". Selän takan varmaan koko koulu kattomas ja opettaja marssi sieltä keskeltä väkijoukkoo. Siin kohtaa tuli "hivenen" nolostunut olo... Toisaalta näin jälkeenpäin ajatellen se oli kyllä melko hauskaakin.
Juttu2:
Toinen hauska juttu kävi, kun oli joskus koulussa tehtävänä keksiä adjektiiveja/verbejä/substantiiveja ja muu ryhmä ei olisi saanut tietää mitä sanoja itse olit keksinyt. Sitten lopuks kaikki näytti omat sanansa ja niistä muodostui jokin runo tai vastaava. Kaikki oli keksinyt jotain älyttömii sanoi ja lopputulos olikin oikein hauska... kunnes opettaja sanoi, että kaikki tulevat nyt heti nämä esittämään. Eipä siinä sitten muu auttanut, kun lukemaan tätä runoa. "Aivoton vittuläja oli yöllä navetassa paskomassa..." tollasta oli lopputulos ja koko ryhmä niin hemmetin punasin, kun sitä luettiin. Arvatkaa, kuinka hemmitin paljon opettaja hermostui lopputuloksen kuullessaan.
Tulevat PS3 pelit paremmuusjärjestyksessä!
Mikä videopelihahmo? "I'm no hero... Never was. I'm just an old killer... "
Ei, en anna tämän ketjun kuolla joten laittakaa omia tarinoita
Eilen sattui sellainen juttu, että isä haki jouluvaloletkun varastosta ja minä laitoin ne pistorasiaan. Sitten rupes haisemaan semmonen palanut ja kutuin isän. Se huomas että siitä letkun yhestä kohdasta nousi hieman savua. Sitten otin sen pois seinästä. Vähän ajan päästä vein sen olohuoneeseen ja näytin että miten se muovi on palanu ihan mustaks yhdestä kohdasta. Sitten isä laittoi sen johdon seinään että kattoo mikä siinä niinku on. Sitten se rupes savuamaan ihan pikkasen siitä kohdasta mistä oli muovi mustana, ja vähän ajan päästä kipinöimään pikkasen ja aateltiin viedä se pihalle että katotaan mitä sille käy. Sitten pihalla se kipinöi aika hienosti, kovin pienesti kuitenkin ja savus ihan hirveesti. Sitten tapahtui se hauska juttu, että tuli semmonen aika iso välähdys, sulake palo, puolet talosta pimeenä ja äiti oli just koneella sillä puolella joka meni pimeeksi. Isän piti hakee uusi sulake naapurista kun meiltä oli kaikki loppunu. Että semmosta täällä päin. Jotenkin tuntuu siltä ettei uusia jouluvaloja ole tulossa tähän taloon![]()
Lukaseppa Jii toi "väärät numerot -thread".
Siellä on uskomattoman hyviä juttuja. Aivan parhaita. Paras varmaan Pajulahdella (<3).
Linkki.
"Älä osta mitään GameStopista -päivä" on hyvä pitää joka päivä.
Olen nuita lukenutkin ja niille repeillyt. Rupesin lukemaan nuita alusta ja rupes naurattamaanViestin lähetti alunperin Healtti
Ihan parhaita!
Last edited by Jiikax; 27.02.2008 at 16:16. Syy: Pientä säätämistä..
Onhan sitä vaikka mitä noloa tapahtunut, muttei puoliakaan niistä kehtaa täällä kertoa
Yhden stoorin voin kertoa ja vain siksi, ettei se tapahtunut minulle.
Olin kolmelle kaverille kuskina autolla n. vuosi sitten. Ajeltiin kunnes tuli aika käydä tankilla. Ajoin ST1:lle, jonka vieressä on bussipysäkit ja rautatie. Tankkaan siinä ihan rauhassa autoo, kunnes se juopunein (melkein konttauskunnossa oleva) tyyppi huutaa: kuselle, pakko päästä kuselle. Nousee ulos autosta ja suuntaa vanhasta tottumuksesta läheiselle pensas korokkeelle, jossa se on ennenkin hoitanut asioitaanja sitten.. huomasimme korokkeen toisella puolella olevan täpötäyden turistibussin. Oli syksy ja tuuli aivan älytömästi. Pensaissa ei ollut enää lehden lehteä ja äijä huojuu tuulessa miten sattuu.. bussista osotellaan sormilla ja nauretaan, mutta kuvia eivät tainneet ottaa
![]()
Makoisat naurut saatiin ja kun seuraavana aamuna kerroimme kaverille mitä oli tullu taas tehtyä, niin ei haittaa yhtään.. ei ollu nähny kuulemma metriä pidemmälle.
Can't play them all..
Tänään koulun joulujuhlassa jotkut isomman luokan pojan tanssivat erään kappaleen tahdissa, ja sitten kaverini sanoi että: "Noin sitä käy kun juo liikaa glögiä."Ei kuulosta kovin hauskalta, mutta sitä se oli.
Sitten kotimatkalla kun toisen kaverin menimme sellaista jäistä polkua sen talolle päin, ja sitten se näki ettei sen talossa ollu valoja, nii se heitti limsapullonsa ilmaan, huusi: "Jes! [Nimi] ei ole kotona!", lähti juoksemaan ja veti lipat heti ekoilla metreillä
No niin, nyt kun olen kertonut omia tarinanoita aivan liian paljon, saatte te kertoa myös!![]()
hauska joulu oli kaverin kanssa viikko kännissä, varastettiin porsas ja baareiltiin harvase päivä.
It can't rain all the time | http://www.myspace.com/nikkisebastianband - sooloprojekti by minä.
Un roi d'un jour, un petit moment de bonheur, et demain, je serais triste à nouveaux...
Tänään sattui tällasta:
Odotin kaverin talon luona, että äiti tulee viemään meidät kaupungille, niin siitä vähän kauempaa joku nainen huutaa:
- Pojat, tiiättekö että onko jollain tässä lähellä sellaista harmaata terrieriä?
- Ei kait.
- Eikun tuolla juoksenteli sellanen vapaana.
- Joo
Sitten siinä kauempana on joku mies. Nainen rupeaa huutamaan sille:
- Hei mies!
*ei vastausta*
- Hei te mies siellä!
*ei vastausta vieläkään*
- Perkele teitä Kuopiolaisia!!
*ei mitään*
- Ootko sinä kuuro?!?
*ei vieläkään mitään*
Sitten nainen sanoi vielä jotain sille miehelle, mutta en kuullut sitä. Sitten äiti tulee siihen, ja me mennään kyytiin. Nainen kysyy saman siltäkin, mutta ei äiti tiedä ketään harmaata terrieriä.
Nainen oli mitä ilmeisimmin vieras-paikkakuntalainen puheesta päätellen
Ja alla näette hyviä linkkejä vanhoihin samankaltaisiin threadeihin kfinissä:
http://www.konsolifin.net/bbs/off-topic/8035-hauskimmat-typot-kaksimielisyydet.html
http://www.konsolifin.net/bbs/off-topic/16340-joulu-torttoilyt.html
http://www.konsolifin.net/bbs/off-topic/9782-unet-unissakavely.html
http://www.konsolifin.net/bbs/showth...&threadid=4075
http://www.konsolifin.net/bbs/off-topic/9848-kammit.html
http://www.konsolifin.net/bbs/off-topic/9406-lapsuuden-luulot.html
http://www.konsolifin.net/bbs/off-topic/7279-yo-mamas-so-fat.html
Nyt pitäisi olla semmonen kysymys että kaikkien pitäisi osallistua tähän näin eli, mikä tekee pyöräilykypärästä noloa ja onko sille aihetta oikeasti olla nolona.
Itse en koe kypärää millään tavalla noloksi vaan ajattelen sitä kuin turvavyötä autossa, suojaa jos pahasti käy.
Pelit pölyyntymässä: | Ahkerassa käytössä: Natural Selection 2 | Suosittelen: InFamous, LBP, MGS4, SOCOM:C, Witcher (PC), Deus Ex (PC), Kingdom Hearts
Olen tekopyhä ja tiedostan sen, mutta et sinäkään mikään puhdas pulmunen ole
Kerran kaveri kertoi, että olivat olleet tupakilla alimmalla "parvekkeella" kerrostalossa. Yhtäkkiä joku (miespuolinen) tyyppi oli tipahtanut jostain sieltä ylhäältä ja mätkähtänyt maahan. Tuosta se kuitenkin oli noussut ylös ja pyytänyt lupaa päästä kaverin kaverin asunnon läpi rappuun, kun kuulemma avaimia ei ollut oveen. No luonnollisesti se päästettiin sitten menemään ja yläkerran parvekkeelta oli kuulunut hieman myöhemmin kuulemma lause, "Kulta, ethän enää ikinä nakkaa mua parvekkeelta alas.."
Pahapäisiä nuo eukot.![]()
Oderint, dum metuant.
Käytännössä mikä tahansa "toi on noloa" kuvastaa vain ahdasta mieltä. Vaatii joko nuorta ikää, ihailtavaa sinnikkyyttä tai huolestuttavaa pakkomiellettä, jos yhdenkään kanssakulkijan lähestymistapaa tähän elämänä tunnettuun juttuun on tarvetta pitää nolona (rikolliset, niitä samoja kanssakulkijoita koskettavat taipumukset toki erikseen).
Onko aihetta pitää pyöräilykypärää nolona? Vaikka joku moista 24/7 päässään pitäisi niin sittenkin voisi hetken miettiä, josko moiseen olisi jokin hyvä syy ja vaikka syytä ei olisikaan, ei se sittenkään olisi keneltäkään pois. Jos taas kyseessä on kypärän käyttö ihan vaan pyöräillessä niin kuulostaa enempi helkkarin paljon järkevämmältä kuin nololta.
Edit: Ja jottei silkaksi filosofiaksi mene niin jaetaan yksi muutaman vuoden takainen hauska kohtaaminen. Uuden vuoden aattoa vieteltiin ja unilaitumet jo kutsuivat kun sitä illan viimeistä röökiä päätyi ensimmäisen kerroksen parvekkeelle viettämään. Jo korttelin takaa kuului huolestuttavaa, varsin riehakasta nuorisomölinää ja kun joukkio kohdalle viimein saapui, ei yhteenotolta oikein voinut välttyä (parveketupakoijat ovat kännimagneetteja). Täysin tuntematonta porukkaa ja lopputulos oli kutakuinkin seuraavan sananvaihdon kaltainen, omat lausumattomat ajatukseni suluissa:
- Heiiiiii!
- No moi (ei hitto, jatkakaa nyt matkaanne, ei ole röökiä pummattavaksi)
- Mikä meno?
- Mitäs tässä, uutta vuotta pukkaa (menkää ny hitto vie muualle)
- Meillon hyvä meno, ootko säkin kännissä?
- No kyllä tää ilta on jo tässä kun tuli viimeinenkin jo korkattua (small talk on kai kivaa mutta te tosiaan olette kännissä kuin käet)
- Mitä? Uusi vuosi eikä kaljaa?!
- Joo no loppu on mutta eiköhän tää ilta ala olemaan jo kokolailla paketissa (move on, move on...)
- Eihän se nyt käy, että uutena vuotena kalja on loppu!
...ja vaikka miten yritti joukkiota hätistää jatkojen viettoon niin ilman (avaamattoman) puolen litran kaljatölkin pyyteettömän lahjuksen vastaanottamista eivät matkaansa jatkaneet vaikka miten yritti vakuutella, että eiköhän sille siinä porukassa parempaakin käyttöä olisi löytynyt. Kohtalaisen absurdi tilanne mutta yhä sille jaksaa hymyillä ja toivottavasti iltansa jatkui iloisesti![]()
Last edited by SalarymanDaishi; 05.08.2010 at 19:28. Syy: Vähän aihettakin mukaan
Bunny Harvester - Jupinaa
Pelit pölyyntymässä: | Ahkerassa käytössä: Natural Selection 2 | Suosittelen: InFamous, LBP, MGS4, SOCOM:C, Witcher (PC), Deus Ex (PC), Kingdom Hearts
Olen tekopyhä ja tiedostan sen, mutta et sinäkään mikään puhdas pulmunen ole
Miksi kaikki autoilijat eivät käytä turvavyötä? Miksi kaikki duunarit eivät käytä omaan työhönsä kuuluvia suojavarusteita? jne, jne... Yksinkertaisesti, nämä ihmiset vain nyt ovat hieman tyhmempiä, tai eivät muuten vaan piittaa omasta terveydestään. mm. eräs ex-työkaverini alkoi käyttää rannesuojia vasta ensimmäisen sairaalareissun (ranne auki) jälkeen.
"I just want to be myself"
No, niinkuin kaikille niin mullekin on tapahtunut no kaikkea enemmän tai vähemmän noloa.
Päällinmäisenä tulee mieleen vielä ku ysiluokalla olin niin syytä en muista, mutta kotitalouden tunti oli mennyt jo ja jäätiin kavereitten kaa luokkaan. Siis syytä en muista, että minkä ihmeen takia aloin lantiota vetää edes ja taaksepäin niin kuin tietyssa "asiassa" tehdään. No luulin, että oltiin vaan kavereitten kaa ja ku olin vähän aikaan tehnyt niin lopulta huomaan, että yks kavereista kattoo mun olkapään yli ja opettajahan siellä takana on. Ei ***** ku sitä hymyilytti. Sano vaan, että anteeks ku keskeytin ja jatko matkaa.ÄLY HOI ÄLÄ JÄTÄ...
My name is Forest, Forest Gump