Monissa näissä parikin kertaa ja joissain pari kertaa vuodessa.
facebookin appista kopsattu suoraan.
Tämä on keskustelu Missä maissa olet käynyt?, Off-topic alueella, joka on osa-alue alueella: Oma lista on: Brasilia (fortaleza), Bulgaria (albena), Espanja (torremolinos/mallorca/ingles/teneriffa/fuerteventura), Gibraltar, Italia (riva del garda), Kiina (peking), Kreikka (kreeta/parga), Kypros (limassol/larnaca), ...
Oma lista on: Brasilia (fortaleza), Bulgaria (albena), Espanja (torremolinos/mallorca/ingles/teneriffa/fuerteventura), Gibraltar, Italia (riva del garda), Kiina (peking), Kreikka (kreeta/parga), Kypros (limassol/larnaca), Marokko, Portugali (praia da rocha/madeira), Ruotsi (tukholman satama), Thaimaa (bangkok/pattaya), Tsekki (praha), Turkki (marmaris/foca), Venäjä (viipuri) ja Viro (tallinna/pärnu/saarenmaa).
Monissa näissä parikin kertaa ja joissain pari kertaa vuodessa.
facebookin appista kopsattu suoraan.
Oma listani:
- Ruotsi
- Norja
- Viro
- Englanti
- Irlanti
- Italia
- Kreikka
- Kypros
- Israel
- Dominikaaninen tasavalta
- Kuuba
- Arabiemiraatit
- Thaimaa
- Malesia
- Hong Kong
Loppupään maihin tehty useampi matka ja eri kohteisiin.
- Maita joihin haluan päästä: Japani, Australia, Uusi-Seelanti, Jenkit..
- Gambiaan jouluna lähtö.
Last edited by Da^Flameboy; 07.08.2008 at 10:44.
SSBB Friend Code: 1032-2677-8717
Tällä hetkellä Brawl (taas)
Varsinaisia kosmopoliitteja täällä...
Aakkosjärjestyksessä
Espanja
Etelä-Afrikka
Mosambik
Ruotsi
Swazimaa
Viro
Seuraavaksi kai pitäisi vierailla tuolla Venäjällä. Ei välttämättä hotsita mutta olisi jotenkin korrektia vierailla naapurissa ennen lentelyä pitkin poikin maailmaa. On sekin varmasti oma maailmansa.
Dreamcast - Wii - Xbox - Saturn - PSone - Atari ST - PC
Nyt:
Onhan niitä joitakin paikkoja, missä tullut käyty.
- Suomi
- Ruotsi
- Norja
- Viro
- Latvia
- Liettua
- Puola
- Valko-Venäjä
- Unkari
- Slovakia
- Saksa
- Italia
- Kreikka
- Kypros
- Japani
Joissakin muutamia kertoja. Seuraavana olisi varmaan Japani uudestaan.
PS3, Vita, 360, Wii & LG 47LE8500
In memoriam of Ro0Ki3, a new era with rookie has begun.
Nyt ei leuhkita määrällä vaan laadulla, pohjoismaat jätän noloudessaan kokonaan omaan arvoonsa. Kuka nyt ei ruotsissa tai tallinnassa olisi käynnyt?
Espanja
Portugali
Kypros
Afrikka/Egypti/Kairo - Luxor
Japani/Tokio
Seuraavana Austraaliaan(vaihtoon, oh yeah!), Japaniin tai Thaimaseen. Niin ja heittäkää hyvät ihmiset ne pakettimatkat jo helvataan ja ottakaa se reppu selkään, valitkaa maa ja lähtekää sinne minne nokka näyttää! Matkustakaa oikeasti älkääkä vain meinatko![]()
Foeman [fuu-maan] (Definition of the forgotten God Creature from the ancient times. Abilities include amazing Sex appeal, Kung-Fu and God-like powers.)
Ruotsi
Varikkosuora.org Konsolikuskien kisafoorumi || Varikkosuoran "Löysät ja Letkeät" || varikkosuora @quakenet.org || VarikkosuoraTV @ Youtube
Ruotsi
Viro
Latvia
Saksa
Ranska
Hollanti
Belgia
Italia
Unkari
Slovakia
Tsekit
Itävalta
Liechtenstein
Sveitsi
Espanja
Tanska
Monaco
Seuraavat suuremmat toiveet olisi nähdä Japani ja Yhdysvallat.
Last edited by Nisupulla; 07.08.2008 at 19:23. Syy: Unohtu eräs ruhtinaskunta
Slay Radio - Go retro!
Suomi
Ruotsi
Tanska
Saksa
Sveitsi
Bulgaria
Eipä noita montaa ole. Bulgariaa ja Suomea luukuunottamatta muut maat tuli partiossa kun mentiin bussilla Sveitsiin jollekkin isolle leirille silloin pienempänä. Good times.
KONSOLIT: Master System, Mega Drive, Mega Drive II (32X+Mega-CD II), Game Gear | XBOX360 Super Elite | PS3 160GB
SETTI: Sanyo PLV-Z2000 (1080p) @ Grandview Cyber CB-P106 (106") + Xbox 360 HD DVD + Ps3 Blu-Ray | Yamaha Rx-V665b
Eipä tässä kovinkaan monessa maassa ole tullut käytyä, highlightit on ehdottomasti Meksiko ja Kiina.Seuraavaksi tulee lähdettyä todennäköisesti Tansaniaan tai Ecuadoriin.
Loput:
Ruotsi, Norja, Viro, Venäjä, Tanska, Saksa, Itävalta, Englanti, Ranska, Espanja, Portugali, Kreikka, Turkki,
"If you are not wasted the day is." "Time is never wasted when you're wasted all the time." RoPS 'n Roll
Suomes![]()
Häpeäkseni myönnän että en ole käynyt kuin Ruotsissa ja Norjassa. Noh, ehkä vanhempana sitten reissaa.![]()
Oderint, dum metuant.
-Gambia
-Intia
-Italia(Rooma)
-5 kertaa Gran Canarialla
-Kreikassa jtn 3 kertaa
-Ruotsi
-Venäjä
-Thaimaa
PSN:Axuu
Jahas, jos sitä matkanitkuissa vähän listailisi:
ruotsi, norja, tanska, islanti, viro, latvia, liettua, puola, tsekki, slovakia, unkari, saksa, kreikka, espanja, portugali, hollanti, englanti, usa ja japani. Matkalistalla seuraavana näillä näkymin irlantia, kanadaa ja venäjää, jossa häpeällisesti en ole vielä käynyt vaikka tuossa naapurissa möllöttää.
Facebookista (melko ajantasalla):
Australia
Kiina (Hong Kong)
Tanska
Englanti
Viro
Ranska
Saksa
Kreikka
Kypros
Italia
Latvia
Liettua
Malta
Norja
Venäjä
Espanja
Ruotsi
Bermuda
Cayman Islands
Donikikaaninen Tasavalta
Jamaica
Mexico
Bahama
Puerto Rico
St.Maarten/St.Martin
St.Thomas
USA
Näillä pelataan: Panasonic AX-200, Orbit, Sub Focus, RX-V559
Nyt pelaan: Half Life 2 (PS3), EnJuuriMitään (Wii), Kerää pölyä (DS), Go Explore! (PSP), Hattrick: Delirious (VI.801)
Englanti, Ranska, Saksa, Itävalta, Sveitsi, Lichtenstein, Italia, Belgia, Hollanti, Espanja, Portugali, Kreikka, Ruotsi, Tanska, Viro, Latvia
Nyt pelaan: The Elder Scrolls V: Skyrim + Lisäosat, Infamous-pelisarja, Gran Turismo 5 (Pian) | Ilves murisee!
*~Online gaming with console since 2002~*
- Ruotsi
- Norja
- Espanja (lisäki Espanjalle kuuluvat saaret Gran Canaria, Tenerifa ja Mallorca)
- Portugali (kolmesti)
- Ranska
- Monaco
- Italia
- Saksa
- Kreikka (tarkemmin Kreeta)
- Tanska
- Andorra
Eli on tullut matkustettua aika paljon. Vielä en ole käynyt Euroopan ulkopuolella, mutta jenkeissä on joskus pakko käydä ihmettelemässä sitä touhua.
Do you feel lucky, punk?
-Ruotsi
-Englanti
-Saksa
-Ranska
-Sveitsi
-Espanja
-USA, California
-Etiopia
-Eritrea
-Kenia