Tämä on keskustelu PS3-yhteensopivat kuulokkeet + USB-äänikortit, Muu pelialaan liittyvä keskustelu alueella, joka on osa-alue alueella: Viestin lähetti alunperin Sami_ Aattelin täs aihees kysyä vaikken PS3 :n kans tätä headsettiä käytä. Elikkäs kaveri valitti, että sen ...
PSN ID: Sami_
Ah, ei tietenkään. Sorry tuli pieni lukihäiriöValitettavasti sitten en osaa sanoa mistä voisi johtua. Mahdollisesti maanantaikappalemikki kyseessä sitten. Tuota omanäänen kaikua tulee kyllä vastaan aina joskus mikä on melkoisen mystistä. Voisiko syy olla pelikohtainen? Oletteko kokeilleet useiden pelien kanssa miten pelaa?
http://www.pixmania.com/fi/fi/384949...tti-usb-c.html
Moro, käykö tämmönen? ei noita euron äänikortteja saanu visalla tilattua niin pakko jotain keksiä ja verkkokaupassa ei halpoja ole ainakaan nyt tarjolla.Sennheiserin hetsetti 3.5 plug-inillä siis löytyy jo. Kiitos neuvoista.
@ Sami_: Ookkoh kokeellu, notta onk' se mikki kunnolla tilahnaasa? Ja koita säätää pleikkarin asetuksista sitä mikin voluumea, jos se 5 on liika herkkä ja 4 mykkä niin epäälisin jonkilaasta kostetushäiriötä suun ja pleisteissönin välis, hetsetis tai sitte johoroos. Hytkyttele ja rytkyttele kaikkia liitoksia jos sattuus olla jotaki niis, mulla on pari 3,5mm stereoplugia kulahtanu niin notta ei oo enää yhyristäny kunnolla. Ja vuasia vanhat laadukkaat liittimet on viäläki parempia ku uuret kiinalaaset, soon se klopalisaatio tullu tännekki jo.
Itelläni hajos mun fatal1tyt
Meni johto poikki.
Tuli juuri jouluksi äänikortit DealExtremestä ja sain Xboxin MW2-mikin pelittään jakokaapelilla erinomaisesti pleikan kanssa. Nyt on volume-säätö ja mikki-mute suoraan käden ulottuvilla jos heliumit alkaa huutaan korvaan. Mikki ottaa hieman kohinaa, johtunee äänikortin laadusta, mutta muiden ääni kuuluu häiriöttömänä ja kohinattomana kuulokkeesta. Suosittelen.
$post_count++;
Saakos Jimm's PC Store - Your toaster will never be the same tai 26575 - Terratec SoundSystem - Verkkokauppa.com asennettua ps3? ja kuuluuko peli ja puhe äänet hyvin yhtä aikaa?
tuli ostettua Steelin siberia kuulokkeet tosi hyvät. ja onks tämä hyvä USB ääni kortti sitten että sais mikinki toimiin e-ville | USB äänikortti adapteri 7.1CH
vai minkäsmoinen kantsii ottaa.
Last edited by Herkkusuu; 05.01.2010 at 16:57.
im 20v Dj/Producer!! Käytössä pioneer 2xCDJ 2000 Nexus + DJM900 Nexus+CDJ 400/Native instruments Maschine/Akai MPK49. PS3/XBOX360/PC Fanatec CSR setti + kotitekoinen ajopenkki mmmm:P
Täällä kun puhutaan noista headseteistä nii aattelin vaan kysyä et jos jollekin täällä on tutut semmoset ku Sharkoon x tatic digital. Ku mulla on semmoset ja ne toimi hyvin, kunnes olin pari päivää poissa ja broidi oli käyny niitä koittaa ja ne on nyt menny tavallaan lukkoon. Eli ongelma on se että se sub kaiutin on nyt maksimi voluumillä eikä sitä saa enää millään säädettyä. Kaikkia niitä muita kaiuttimia voi säätää mutta jos sitä sub kaiutinta koittaa säätää se ei reagoi ollenkaan se sub kaiutin ja sen jälkeen kun on kerran painanut sitä sub nappia niin niitä muita kaiuttimia ei voi enää säätää enne kuin on vetänyt virtapiuhan pois ja laittanut uudelleen pääle.
Ois mahtava juttu jos joku osais auttaa! (en kyllä tiedä että tuliko tää viesti oikeeseen paikkaan)
Ja vielä sen lisään että pelottaa että jos jatkan pelaamista tolla lailla että se sub on täysillä niin että ne menee rikki ne setit ja makso kuitenki 130€ ni se ei paljoo naurattais... Mut kiitos jo valmiiks!!
Tietääkö joku täällä nosita Sharkoon X Tatic digital kuulokkeista?? ku mulla on se sub kaiutin menny jumiin jotenki ni ois kiva jos sais sen toimii ku ne on noin 1vko vanhat.
Tuolta löytyy jotain ainakin arvostelu
http://www.konsolifin.net/bbs/yleist...l-headset.html
Itse ostin kyseiset kuulokkeet pojalleni joululahjaksi. Hyvin ovat toimineet tietääkseni.
http://www.konsolifin.net/bbs/yleist...l-headset.html
Hakua jatkossa. mut nyt vastausta äänikorttiin
im 20v Dj/Producer!! Käytössä pioneer 2xCDJ 2000 Nexus + DJM900 Nexus+CDJ 400/Native instruments Maschine/Akai MPK49. PS3/XBOX360/PC Fanatec CSR setti + kotitekoinen ajopenkki mmmm:P
Juu kiitos tosta mutta sieltä ei kyllä valitettavasti nyt löytynyt etsimäni! kiitos kuitenkin vaivannäöstä yritän saada nyt noista tietoa enne kuin joudun vielä palauttamaan ne prkl! laittakaa heti viestiä jos tiedätte jotain kiitos!!![]()
Yleensä lähes äänikortti kuin äänikortti toimii jos se ei vaadi ajureita, mutta mitään 7.1 ääntähän ei saa ulos tuosta PS3:n USB-paikasta. Se riippuu sitten tuosta äänikortista, että miten se toimii muilla äänillä. Periaatteessa tuon kanssa voi olla jopa riski, että se on "liian monipuolinen", eikä toimi. Itse en välttämättä tuota uskaltaisi tilata ilman, että tietäisi etukäteen, että se varmasti toimii.
Onkos muuten muilla ollut sellaista onkelmaa, kun mulla, elikkäs kun pistän volyymin XMB:stä vitoselle niin silti kaikki aina valittelevat että puhun liian hiljaa, ongelma ratkeaa ainoastaan sillä, että pistän mikin alahuulen päälle... Siis melkein suuhun, ja toi mua just ärsyttää ja kun illalla kun täällä koisataan, niin ei oikein voi huutaakkaan, että muut kuulevat![]()
Konsolifin, onkin Tosikkofin!