Kävin tuossa läpi noita FFXIII-vertailuun liittyneitä viestejä. Ei siellä mielestäni tuollaista sanottu. Ainoa selkeästi X360:n tekniikkaan liittyvä seikka oli tietysti DVD, mutta sitäkään Square-Enix ei ollut hyödyntänyt täydellä kapasiteetilla. Samoin videomuotoisten välivideoiden codec oli yksinkertaisesti valittu huonosti - ja sekään ei ole X360:n vika.
FFXIII:n kohdalla itse sysään vastuun ihan puhtaasti Squaren niskaan. Ja sama juttu on nyt R*:n kanssa. Jostain syystä ovat päätyneet jättämään pelimoottorinsa PS3-version jotakuinkin samalle tasolle kuin jossa se oli 2 vuotta sitten. Samassa ajassa moni muu lafka on saanut multiplattarinsa näyttämään likipitäen identtisiltä.



LinkBack URL
About LinkBacks


Siteeraa


) ollut kovin kiitelty, mutta olen missannut tiimin puheet siitä, että pääkehitysalustana oli PS3. EDIT: Ja näköjään sama pulju, eli Terminal Reality on tehnyt molemmat versiot.
