Vaikutti kyllä niin sekavalta peliltä ton videon perusteella.Mut tosin hinta ei oo mikään paha,että tän vois vaikka ostaakkin.Toi oli myös aika kiinnostavaa ku kerroit että toi kerää tietoa kaikista PSN network liittyneistä pelaajista.
Tämä on keskustelu Noby Noby Boy [PSN], Pelikeskustelu alueella, joka on osa-alue alueella: Tänään sitä päästään sitten ihmettelemään oikein porukalla! Jaa mitä? Katamari Damacy -pelien takaa löytyvän Keita Takahashin uusinta luomusta, Noby Noby ...
Tänään sitä päästään sitten ihmettelemään oikein porukalla! Jaa mitä? Katamari Damacy -pelien takaa löytyvän Keita Takahashin uusinta luomusta, Noby Noby Boyta.
Peli vaikuttaa videoiden perusteellakin niin happoisalta, että välttämättä sitä pelaamallakaan ei aluksi ymmärrä, mitä ihmettä siinä tapahtuu ja minkä vuoksi. Noby Noby Boy on outo, värikäs "mato", joka venyy ja paukkuu, ja kasvaessaan kai jollain tapaa kerää ihmisiä, eläimiä, ja ties mitä roinaa mukaansa. Ilmeisesti peli myös jotenkin kerää tietoja kaikissa PlayStation Networkiin liittyneistä pelaajista, ja aikaa myöten avaruudessa oleva Girl-hahmo myös tulee kasvamaan.
Selkiskö? Ai ei vai? Ei se mitään, ei minullekaan.
NeoGAFin duckroll on päässyt peliä jo testaamaan ja kommenttinsa kertoo, kuinka typerryttävästä tekeleestä on kyse.
Noby Noby Boyn voi ostaa PlayStation Storesta n. 4 eurolla, ja lisäsisältöä siihen on luvattu ilmestyvän parin kuukauden kuluttua.This "game" is really, really weird. I have no idea what I'm really doing and everything is pretty random, but it's also kinda addictive. [...] Yeah so I've put maybe 2 hours into this so far, and I still have no idea what..... it is. It's clearly not a game, that's for sure. So what IS is? A social experiment? Gamers being trolled? An interactive prototype that was never further developed?
Vaikutti kyllä niin sekavalta peliltä ton videon perusteella.Mut tosin hinta ei oo mikään paha,että tän vois vaikka ostaakkin.Toi oli myös aika kiinnostavaa ku kerroit että toi kerää tietoa kaikista PSN network liittyneistä pelaajista.
Olikos se näin että mitä pidempi 'mato' kaikki Noby Noby Boyt yhteenlaskemalla tulee, niin sen suuremmaksi Girl kasvaa ja sitä mukaa avautuu uusia planeettoja pelaajien pelattavaksi. Eli koko maailman -coop periaatteessa.. Tai niin mä sen ymmärsin.. Vai luulinko vain ymmärtäväni?
Todellakin niin happotripin kuulonen peli ettei rajaa, menee heti lataukseen kun Store päivittyy
Hiihtolomakin kun alkaa niin pääsee myöhemmin pelailemaan hieman hilpeämmissä fiiliksissä kavereiden kanssa. Katsotaan sitten saako siitä mitään ideaa irti.
plääh
Jotensakin tuohon tyyliin homma sujuu. Takahashin mukaan pelkästään matka kuuhun vie yhteistyönä viikkoja, ja Marsiin päästäneen parissa kuukaudessa. Girlin päällä sitten voi nähdä PSN-tyyppien proseduraalisesti luotuja "avatareja" tallustelemassa, eli tavallaan se toimii myös jonkinlaisen globaalina High Score -listana.![]()
jaa että jo tänään on tulossa, no täytyyhän se testata jos vielä noin halvalla lähtee.... vaikka ehkä ekan kokemuksen jälkeen tuntuisikin siltä että pistetään pelaajia halvalla tässä tekeleessämutta eipä siinä, vaikuttaa mielenkiintoiselta
No huhu kun oli "oudontökeröisen" näköinen peli, saa nähdä mitä tästä tulee.
There is no dark side of the moon really. Matter of fact it's all dark
vitsi.... on kyllä hauska "peli"
vähän aikaa näprättyäni jäi boy tuulimyllyn siipeen kiinni ja tottakai se meni siihen solmuun... pituutta tuli kivasti lisää mutta sitten mylly meni kyljelleen ja siipi alkoi vieda myllyä laidan yli, ja niinhän siinä kävi että boy meni katkipoikkionko tuosta mitään haittaa, saako enää samassa kentässä kursittua pojan kasaan?
E: näköjään päät etsiytyy yhteen tai jotain, palatessani koneelle oli poika kasassa taas![]()
Kummasti vaan kaikenlaista kokeillessa ja touhutessa menee aikaa, vaikka ei mitään tavoitteita oikein olekaan. Tosin onhan tässä Trophyt, mutta nekin ovat suurin osa ????-mallia, joten tavoitehakuisemman pitää hakea neuvoa netistä.
Hauskaa happopalloilua kuitenkin.![]()
"Facts all come with points of view" -Talking Heads- | "Don't believe the hype!" -Harry Allen, Hip-Hop Activist & Media Assassin-
PS3 & Vita & X360 | Pelien ikärajoista
Pelaajalauta
hard-boiled wonderland & the end of the world
Peli kuulemma tukee XMB:n screenshot -toimintoa?
PS3, Vita, 360, Wii & LG 47LE8500
In memoriam of Ro0Ki3, a new era with rookie has begun.
Aikas mielenkiintoinen tekele. Eipä tuosta paljoa ymmärrä mitä ton tekemässä, mutta matoahan on aina kiva venytellä. Kummasti siinä sitten kaksi ja puoli tuntia vierähti koneen äärellä yhteen menoonAika pitkäksi tuon saa venytettyäkin. Pääsin kolmisen kertaa "maailman ympäri." Eli venytetään sopivasti, hypätään reunalta alas ja liihotellaan maailman alta toiselle puolelle, venytetään lisää jne. Kokonaisia autojakin pystyi syömään kerralla halutessaan ja lopulta sitten on kiva tyhjentää matonen pieruäänten saattelemana.
Trophyja tuli muutamia sattumalta. Valikossa Trophyt näyttävät muodostavan tyylikkään kuvan GIRListä. Kaipa sitten pitää tehdä tästä pelistä se ensimmäinen, missä kerään kaikki Trophyt.
Hapokasta? Ei liian. Hyvää ajanvietettähän tuo.
Believe the hype... NOT!!!
Aamulla tunnin verran "pelasin" tätä, ja pää on vieläkin vähän pyörällä. Jokunen Trophy tuli ihan vahingossa siinä kaiken häröilyn lomassa, ja kerran pojuni katkesi toisen puolen tiputtua "avaruuteen". Ilmeisesti toisella päällä oli sen verran massaa, että sillä kertaa en kokonaan tippunut. Kahdella eri Boylla hääriminen se vasta friikkiä olikin. Yhteensä meikun Boy kasvoi aamun session aikana vähän yli 3 kilometrin mittaiseksi, mutta PSN:n pätkimisen vuoksi en saanut tulostani upattua serverille asti.
Kerran onnistuin lähes puolivahingossa vaihtamaan karttaa, ja sen perusmaailman sijaan olinkin yhtäkkiä Egypti-fiiliksissä. Pienistä "pahvilaatikoista" kasattu pyramidi piti tietysti tuhota heti ensimmäisenä, ja sen jälkeen popsin kentästä kamelit pois.
PS. Työkavereille tuossa äsken näyttämäni YouTube-pätkät pelistä aiheuttivat kollektiivista kummastelua, naurunpyrskähdyksiä ja "kuka kumma tällaisia pelejä oikein tekee?" -kyselyitä.![]()
Koko yön ja koulupäivän pohdin asiaa ja päädyin siihen tulokseen, etten koskaan tuu tajuamaan tätä 'peliä' =D
Mistäs tuo Boyn pituus taas upittiinkaan serverille? En sitä sattunut pikaisella etsinnällä löytämään. BOY-taloon menin ja pistin quit game, mutta ei se ainakaan siinä vaiheessa ilmoittanut mitään.
On kyllä erikoinen helmi.
plääh
vasenta tattia ylöspäin + start tuo esiin pituuden uppauksen ja "pojan" venyttelyn mestarit.
hieman hankalat jotkin näistä kontrolleista, esim. jos haluaa katsastaa mötkön tämänhetkisen pituuden kesken kaiken niin saa sormet venyä yhtä lailla kuin poikakin
tuossa vähän eilisen esailua, ennätys oli 580m mutta sitä en saanut napattua videolle.
Mutta mutta, pitkä matka on vielä mötköllä kuuhun, eilen oli 21 miljoonaa metriä menty ja perille on googlen mukaan matkaa joku 360 miljoonaa metriä![]()