Tervetuloa KonsoliFINin keskustelufoorumille!


Mikäli sinua kiinnostaa...


  •  » Pelaaminen konsoleilla

  •  » Keskustelut peleistä, laitteista ja niihin liittyvistä ilmiöistä

  •  » Peliseuran löytäminen verkkopeleihin sekä turnauksiin osallistuminen

  •  » Pelien myyminen, ostaminen ja vaihtaminen


...olet päätynyt oikeaan paikkaan.


Ennen kuin pystyt kirjoittamaan viestejä, pitää sinun rekisteröityä.


P.S. Rekisteröityneet jäsenet välttävät myös melkein kaikki mainokset.




+ Vastaa viestiketjuun
Sivu 2 / 74 EnsimmäinenEnsimmäinen 12345678910111252 ... ViimeinenViimeinen
Näytetään tulokset 21 - 40 / 1463
Like Tree7suosittelee

Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

Tämä on keskustelu Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä, Yleistä keskustelua PS3-peleistä alueella, joka on osa-alue PlayStation 3 alueella: Viestin lähetti alunperin Nisupulla Oli pakko käydä vielä opettelemassa se hevosenkengän heittely ja tällä kertaa tuloksellisesti. Aiemmin kun oli tähtääminen ...

  
  1. #21
    Jäsen viljamimiami:n Avatar
    Liittynyt
    Aug 2009
    Paikka
    Ghettoniemi
    Viestejä
    181
    Gamer IDt

    Gamertag: vilihooo PSN ID: vilihooo

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3 Hype ja hankintahöpönlöpötys]

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Nisupulla (Näytä viesti)
    Oli pakko käydä vielä opettelemassa se hevosenkengän heittely ja tällä kertaa tuloksellisesti. Aiemmin kun oli tähtääminen jäänyt kokonaan huomaamatta (?) ja tuurilla yritetty osua sinne hiekkalaatikon lähettyville. Vauhdin pitää lähteä napakasti 0-tasosta ja alkaa tulla jo tasaisesti tulosta.
    Aika vaativaa on tuo kengän heitto, mutta kyllä oli mahtava tunne kun sai ensimmäisen kerran hevosenkengän tolpan ympärille (noin. 50 heiton päätteeksi). Minipeleistä suosikiksi on muodostunut Liars Dice. Aluksi olin ihan pihalla koko pelistä, mutta kun sen oppi oli se herkumpaa kuin pokeri/blackjack jne. Ihan paras peli oli kolmestaan jossakin pikku kylässä mehikossa , voiton jälkeen vetästä 5 shottia ja sammua baarin eteen.

    Aika tarkkaan tulee pelattua tämä peli ja vielä ihan mielellään. Ensimmäiseltä alueelta ei ole tehtävän tehtävää jäljellä ja kaikki sen alueen puvut on jo vaatekomerossa, joista ehdottomasti suosikki on Tressure Hunter Outfit. Niin yksinkertaisen hieno.

    Spoiliin hieman tietoja omasta pelistä:
     
    Honor: Hero, Fame: Mercenary, Game completed: 54,8%, Total time played: 21hr 11min 10sec, Asuja on 8/14, Tressure Hunter Rank 8, Survivalist Rank 2, Master Hunter Rank 4, Sharpshooter Rank 4.

  2. #22
    Jäsen
    Liittynyt
    May 2010
    Paikka
    Rovaniemi
    Viestejä
    1
    Gamer IDt

    PSN ID: CitruunaW

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Kärsimättömänä ihmisenä mietin, että miten kauan suurinpiirtein menee että tuonne mexicoon pääsee hillumaan... nyt on muutama tehtävä tullu pelailtau, mutta lähinnä maisemiin ja pieneen tsippailuun menny aikaa... kyllä tää meikäläisen ainakin vakuuttaa täysin! Mahtava peli
    Niin ja kumpi aluen aukee ensin mexico vai se ylänkö tai vastaava??

  3. #23
    Jäsen viljamimiami:n Avatar
    Liittynyt
    Aug 2009
    Paikka
    Ghettoniemi
    Viestejä
    181
    Gamer IDt

    Gamertag: vilihooo PSN ID: vilihooo

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Lainaus Viestin lähetti alunperin CitruunaW (Näytä viesti)
    Kärsimättömänä ihmisenä mietin, että miten kauan suurinpiirtein menee että tuonne mexicoon pääsee hillumaan... nyt on muutama tehtävä tullu pelailtau, mutta lähinnä maisemiin ja pieneen tsippailuun menny aikaa... kyllä tää meikäläisen ainakin vakuuttaa täysin! Mahtava peli
    Niin ja kumpi aluen aukee ensin mexico vai se ylänkö tai vastaava??
    Itsellä meni semmoinen 14-15 tuntia, mutta tosiaan pelasin sieltä kaiken mahdollisen, että varmaan puoleen tuosta ajasta pääsee, jos vain päätehtäviä hakkaa. Ensimmäiseksi aukeaa
     
    Meksiko

  4. #24
    Jäsen Grandi:n Avatar
    Liittynyt
    Nov 2001
    Paikka
    Otaniemi, Espoo
    Viestejä
    714
    Gamer IDt

    PSN ID: kakeskin / GTP_Grandi

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Hennigan's Steadin itäosissa on metsäistä jokimaastoa, joka oli sangen kaunista iltasella. Siellä olikin miellyttävää kuljeskella hevosen selässä luontoa ihmetellen.

    Kunnes puskasta rynnistänyt kissimirri tappoi hevosen ja melkein miehenkin.

  5. #25
    Jäsen / [FL] Nisupulla:n Avatar
    Liittynyt
    Aug 2003
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    10 036
    Blogahduksia
    16
    Gamer IDt

    PSN ID: Nisu

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Aiemmin tuli kritisoitua pelin tunneköyhyydestä. Nyt eräs yksittäinen tarinaputki hiukan jo paikkaili tätä puolta. Toivoa on siis vielä..

     
    California
    Slay Radio - Go retro!

  6. #26
    Jäsen jomtte:n Avatar
    Liittynyt
    May 2010
    Paikka
    Oulu
    Viestejä
    7
    Gamer IDt

    PSN ID: jomtte

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3 Hype ja hankintahöpönlöpötys]

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Omnica (Näytä viesti)
    On tullu nyt kuunneltuu tuota Red Dead Redemptionin Soundträkkii.. On muute tajuttoman iskevää musiikkia, juuri peliin sopivaa Ja sit muuten: Onkohan pelissä paljonkin tai ollenkaan easter eggejä, niinkuin on aiemmissa R*:n peleissä on tupannu olemaan?
    Eiköhän tuossa easter eggejä ole taas ihan reilusti ku itekin löysin jo vahingossa yhen. Tai en nyt tiedä onko varsinaisesti easter egg mut kuitenkin: (ei paljasta juonesta tai oikeastaan yhtään mistään muustakaan mitään)

     
    Ostin lehden ja tutkailin sitä, niin ns. pienet ilmoitukset -osiossa luki tyyliin "You have fine pair of eyes"
    PS3 40Gb + Philips 37" Full-HD 100Hz | Ps3 pelini

  7. #27
    Jäsen Mäksä:n Avatar
    Liittynyt
    Jan 2004
    Paikka
    Tarvasjoki
    Viestejä
    3 400
    Gamer IDt

    PSN ID: Omenanraato

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    dodiin, nyt 1,5h takana ja pelasin vain bonnien tehtäviä kunnes sain lasson

    Tuli kyl yks tapaus tossa jo tuli niin outo olo itelle ettei mitään rajaa, on vieläki ihan kumma olo
    pistän spolereihin vaik ei tos mitään ookkaa juonen kannalta...

     
    piti ratsastaa yöpaikkaan et saa tallentaa pelin, ni matkal näin naisen ammuttuna maahan ja miehen itkevän vieressä, aattelin olla kiltti ja mennä auttamaan... mut äijä ei apua halunnu, otti aseen maasta ja ampu aivonsa pellolle :S veti oikee sanattomaks se tilanne


    mut kaiken kaikkiaan peli on aivan loistava....MUTTA miinustakin on annettava.

    Grafiikka on hyvännäköistä kyl pleikallakin, myönnän, mut piirtoetäisyys on jotain kauheaa, armadillo on 1-2 talon "kylä", kunnes on 10m päässä, sit tulee koko kaupunki vast näkyviin ja todella tökerösti, välillä osa kalliosta ilmestyy kuin tyhjästä, välillä ihmiset kyllä kuuluu mut ei näy, sit ku millin siirtää kameraa ni ne onkin nenän edessä...

    maan sisään tippunut jo kahdesti jne, uskomattomia grafiikka bugeja ja todella todella paljon, ja piirtoetäisyys oikeasti jopa ottaa päähän...tai siis just toi et osa tulee ihan tyhjästä vaikka kauempanakin on tekstuurit tarkkoja, niin 5m päähän ilmestyy jotain uutta.

    salkkareiden jälkeen lisää pelaamista

    edit: unohdin mainita sen vielä et enkö osaa vai onko tosiaan niin et auto aim ei toimi ollenkaan hevosen selästä? ja eläimiin vaikka ois kävellen? vai enkö osaa jotain?
    on todella haastavaa hevosen selästä lassoilla esim mut eiköhän se sit tästä ku treenaantuu
    Ps3+ps2+ajokaukalo+yli 20 peliä | Tietokone ja tele puolella iMac,2kpl Macbook,PowerMac,AppleTV+2kpl iPhone 4S,iPad 2, sekä 1xSaunalahti/3xDNA/3xSonera liittymät.

  8. #28
    Jäsen
    Liittynyt
    May 2010
    Paikka
    Liperi
    Viestejä
    23
    Gamer IDt

    PSN ID: Omnica

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Oon kuullut juttuu että ainakin on easter egginä:
     
    Delorean DMC-12 on piillotettu johonkin luolaan easter eggiksi

  9. #29
    Jäsen
    Liittynyt
    May 2010
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    3

    Question Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Sellainen pikkujuttu kun meillä asuu täällä yksi luupäinen isäntä joka pelaa tätä peliä ja meni ja tappoi sen nopean hevosen...En löydä mistään mitn tietoa saako sitä enää ollenkaan takaisin?Istuin vieressä ja yritin topputella mutta tämä juosta hölkötti nylkemäänkin sen heti ja sitten kun peli oli seivannut niin alkoi itkemään että ei se koni taidakaan tulla takaisin.."Nii,mitä mä just sanoin??!"


    Prkl...anteeksi tämä tuli väärään paikkaan tämä kyssäri,laitan sen itse tuonne toiseen mestaan..Jos modet on ystävällisiä ja poistavat tämän.. Kiitos.
    Last edited by Scizor; 24.05.2010 at 20:50. Syy: viesti väärässä paikassa...

  10. #30
    Jäsen Mäksä:n Avatar
    Liittynyt
    Jan 2004
    Paikka
    Tarvasjoki
    Viestejä
    3 400
    Gamer IDt

    PSN ID: Omenanraato

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    itteeki kiinnostais miten sen saa takas? se oli mulla aluks, mut sit ekois tehtävis sain jonku villihevosen alle, ja nyt ei "omaa" heppaa näy missään ollenkaan...


    sit pari kysymystä..

    1: miten pystyy tekee niit leirinuotioita ja tallentaa missä vaan?

    2: pääseekö mitenkään käymään H*orissa?

    3: miksi armadillossa on se puukonnaputtelu sormien väliin harmaana eikä sitä voi pelata..



    sit täytyy ihmetellä myös sitä et ku yöllä tuli vastaan yksinäinen ratsastaja, lassosin ja sitosin ja heitin hepan selkään..ei mitään ongelmaa.
    sit vein sen niin syrjään ku kerran pääsee ettei kukaan näe, ja ammuin sen...heti honor miinukselle...miksi? mistä kukaan sen tietää et mä sen tapoin?

    ja entäs se oman pään palkkio...se voi olla vaikka 200:ssa mutta jos oon karistanu kaik kannoilta niin kukaan ei kiinnitä huomiota vaikka menen kaupungilla? miksi?
    ja mikä idea siin on et jossain toimistos voi maksella itse omaa palkkiotaan pois?
    Ps3+ps2+ajokaukalo+yli 20 peliä | Tietokone ja tele puolella iMac,2kpl Macbook,PowerMac,AppleTV+2kpl iPhone 4S,iPad 2, sekä 1xSaunalahti/3xDNA/3xSonera liittymät.

  11. #31
    Jäsen / [iK]
    Liittynyt
    Jan 2008
    Paikka
    Arabia
    Viestejä
    1 928

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Glitsejä.

    Red Dead Hilarity | RockstarWatch

    Melko hauskoja kyl. Ihmetyttää, miten tollasia voi pelissä? Kuten tuo lentävä hirvi yms

  12. #32
    Jäsen viljamimiami:n Avatar
    Liittynyt
    Aug 2009
    Paikka
    Ghettoniemi
    Viestejä
    181
    Gamer IDt

    Gamertag: vilihooo PSN ID: vilihooo

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Mäksä (Näytä viesti)
    itteeki kiinnostais miten sen saa takas? se oli mulla aluks, mut sit ekois tehtävis sain jonku villihevosen alle, ja nyt ei "omaa" heppaa näy missään ollenkaan...

    sit pari kysymystä..
    1: miten pystyy tekee niit leirinuotioita ja tallentaa missä vaan?
    2: pääseekö mitenkään käymään H*orissa?
    3: miksi armadillossa on se puukonnaputtelu sormien väliin harmaana eikä sitä voi pelata..

    ja entäs se oman pään palkkio...se voi olla vaikka 200:ssa mutta jos oon karistanu kaik kannoilta niin kukaan ei kiinnitä huomiota vaikka menen kaupungilla? miksi?
    ja mikä idea siin on et jossain toimistos voi maksella itse omaa palkkiotaan pois?
    Aina kun sidot hevosen puuhun esimerkiksi saluunan edessä, peli tallentaa kyseisen hevosen sinun "päähevoseksi". Elikkä jos sinulla on hyvä hevonen, haluat pyydystää villihevosen ja ratsastaa sillä. Sitten kun kyllästyt tähän jätät sen vain johonkin ja vislaamalla saat "päähevosen" luoksesi. Jos päähevonen kuolee ja vislaat niin paikalle tulee joku random heppa.

    1. Selectistä ja toisesta kohdasta. Täältä saat myös päälle bandanan ja muuta mukavaa.

    2. John ei harrasta rakkaudenammatilaisten luona käyntiä.

    3. Siinä ei ole ketään paikalla. Odottelen hetken lähistöllä niin yleensä siihen sitten tulee joku.

    Ehkä he eivät vain tunnista sinua ja perässäsi on vain bounty hunterit. Ja ehkä pääset pois pälkähästä lahjonnalla tai sitten maksat lunnaita bounty hunttereille, että he lopettavat jahtaamisen. Pitää myös muistaa, että John "työskentelee" vaikutusvaltaisille henkilöille

    Niin ja itse en ole pudonnut yli 24 tunnin pelaamisen aikana kertaakaan maan alle, taikka huomannu kaupunkien ilmestymistä nokan eteen...

  13. #33
    Jäsen Execta:n Avatar
    Liittynyt
    Aug 2007
    Paikka
    Oulu
    Viestejä
    3 470
    Gamer IDt

    PSN ID: Execta

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Scizor (Näytä viesti)
    Sellainen pikkujuttu kun meillä asuu täällä yksi luupäinen isäntä joka pelaa tätä peliä ja meni ja tappoi sen nopean hevosen...En löydä mistään mitn tietoa saako sitä enää ollenkaan takaisin?Istuin vieressä ja yritin topputella mutta tämä juosta hölkötti nylkemäänkin sen heti ja sitten kun peli oli seivannut niin alkoi itkemään että ei se koni taidakaan tulla takaisin.."Nii,mitä mä just sanoin??!"


    Prkl...anteeksi tämä tuli väärään paikkaan tämä kyssäri,laitan sen itse tuonne toiseen mestaan..Jos modet on ystävällisiä ja poistavat tämän.. Kiitos. :)
    Select-napista sieltä valikosta jostain kohtaa saa sen "War Horsen" painettua käyttöön, ja ilmeisesti se sit laukkaa jostakin paikalle.

    Harmittaa kyllä, että veli meni ensimmäisenä käyttämään ton Limited Edition -koodin. En pääse nyt ite ratsastamaan War Horsella, hankkimaan Deadly Assassin -pukua tai käyttämään kultaisia aseita. :(

    Noh, ei voi mitään. Sinänsä, mahtava peli. Noi maisemat on jotain niin käsittämättömän kauniita ja upeita. Ja piirtoetäisyys on mahtava, paitsi että jotkut tietyt pienet objetktit, vaikkapa hevoset katoaa yhtäkkisesti aina tietyn välimatkan jälkeen. Mut muuten kun menee jonnekkin kallion päälle ja kattoo sieltä maisemaa, niin aijai kun on uljas näky. Grafiikka on parempaa kuin GTA IV:ssäkin.

    Tänään oon tehnyt seuraavaa: olin baarissa ryyppäämässä (typerää tosin että humalatila loppui yhtäkkisesti ja kesti noin 30 sekuntia..? :o), harmi tosin ettei kännissä voi ampua tai lyödä. ;/ Lisäksi alotin joukkotappelun saluunassa (koittakaapa vetää pistooli esiin keskellä saluunaa, ihmisten reaktio on aika hieno, kun kaikki nousee yhtä aikaa ylös ja ottaa pistoolit esille.. :D), kävin metsästämässä ja tein nuotion, jossa vietin yön (ja siihen oliki hyvä tallentaa)... Odotin junan lähtöä, mutta se ei lähtenytkään. Jonkun ajan päästä huomasin junan kaukana liikkuvan, joten lähdin juoksemaan sitä kohti ja kas kummaa, Marston osas jopa hypätä kyytiin vaivatta (aattelin et se vaan lentää siitä junasta pois). Hyppelin sit liikkuvan junan katolla ja koitin töniä vetun kuljettajan ulos (tosin se bugitti jotenki aina takasi sinne veturiin ;F). Nettipeliäki testasin. Ärsyttää tosin kun muut pelaajat tappaa koko ajan Free Roamissa. Oli kyl hauska, kun ammuin yhen hevosen selässä olleen NPC:n nettipelissä, niin se jäi puolikuolleena jalastaan roikkumaan jalustimeen kiinni ja hevonen veti sitä perässään koomisen näkösesti. Hahah. =D

    Mahtava peli. Huomenna testaukseen minipelit, ja pelaan tarinaa eteenpäin. Saan toivottavasti myös lasson.
    ► 46" Samsung Full HD LED-TV | PS3 40 GB (320 GB) | 2x SIXAXIS | Jabra BT135 -headset ► PS3-peliniTrophy-kokoelmani

  14. #34
    Jäsen Mäksä:n Avatar
    Liittynyt
    Jan 2004
    Paikka
    Tarvasjoki
    Viestejä
    3 400
    Gamer IDt

    PSN ID: Omenanraato

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    tarinaa ei tarvi tehdä kyl kun, öö, 3 tehtävää? niin saa lasson...itekki pelasin vain ne, ja sen jälkeen 5h yleistä seikkailua oli vaan niin paljo kaikkee tekemistä ettei kerinny tehäviä tekee
    Ps3+ps2+ajokaukalo+yli 20 peliä | Tietokone ja tele puolella iMac,2kpl Macbook,PowerMac,AppleTV+2kpl iPhone 4S,iPad 2, sekä 1xSaunalahti/3xDNA/3xSonera liittymät.

  15. #35
    Jäsen pqohi:n Avatar
    Liittynyt
    Sep 2008
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    513
    Gamer IDt

    PSN ID: pqohi

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Execta (Näytä viesti)
    testasin. Ärsyttää tosin kun muut pelaajat tappaa koko ajan Free Roamissa.
    Tämä on erityisen ärsyttävää kun on juuri suorittamassa gang hideoutteja. Eilenkin yks mulkku omisti 30 min elämästään mun hunttaamiseen, kiva siinä taistella kahden tulen välissä...

  16. #36
    Jäsen
    Liittynyt
    Apr 2008
    Paikka
    Hellsinki
    Viestejä
    33

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Haluisiko joku perjantaina järjestellä Free Roam peliä?

  17. #37
    Jäsen ManjiMaru:n Avatar
    Liittynyt
    Jul 2003
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    804
    Gamer IDt

    Gamertag: ManjimaruFIN PSN ID: hmanji

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Mäksä (Näytä viesti)
    1: miten pystyy tekee niit leirinuotioita ja tallentaa missä vaan?

    2: pääseekö mitenkään käymään H*orissa?

    3: miksi armadillossa on se puukonnaputtelu sormien väliin harmaana eikä sitä voi pelata..
    1. Nuotio pitäis olla satulalaukussa (inventaariossa)
    2. Eipä vaikuttaisi siltä. John on aika tiukka mies. Vaimo ja poika on tosin tarinan mukaan ainoa motivaatio. Joten ehkä sen ymmärtää. Graafisesti peli kyllä vilauttelee välillä.
    3. Kellonajasta riippuu. Jos paikalla ei ole vastustajaa niin ei sit.

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Omnica (Näytä viesti)
    Oon kuullut juttuu että ainakin on easter egginä:
     
    Delorean DMC-12 on piillotettu johonkin luolaan easter eggiksi
    Eipä ole vielä tullut vastaan vaikka aika pitkällä olen. Tai sitten en vaan ole honannut. Olis kyllä aika jännä jos löytyy.

    edit: unohdin mainita sen vielä et enkö osaa vai onko tosiaan niin et auto aim ei toimi ollenkaan hevosen selästä? ja eläimiin vaikka ois kävellen? vai enkö osaa jotain?
    Kyllä sen pitäisi toimia..

    ps. Omistan boksiversion ja graffat on mielestäni mahtavat.
    "It's really weird. People drop 50-100 bucks on an SP game and know they will only get (at best) 40-80 hours of play out of it.
    People, after having spent 50-100 bucks on an MMO, are complete animals when they realize they're bored after 100s of hours of playtime."

  18. #38
    Jäsen
    Liittynyt
    Nov 2009
    Paikka
    Vantaa
    Viestejä
    6

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Anteeksi laiskan ihmisen kysymys, mutta mistä löytää Bollard Twins Outfitin Scrap 1:sen? Oon ettiny koko Thieves Landing läpi, mutten oo löytäny.

  19. #39
    Jäsen ManjiMaru:n Avatar
    Liittynyt
    Jul 2003
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    804
    Gamer IDt

    Gamertag: ManjimaruFIN PSN ID: hmanji

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Sime (Näytä viesti)
    Anteeksi laiskan ihmisen kysymys, mutta mistä löytää Bollard Twins Outfitin Scrap 1:sen? Oon ettiny koko Thieves Landing läpi, mutten oo löytäny.
    Meillä on peliapuketju, mutta uskoakseni puhut arkusta joka
     
    on Thieves landingin ison varastorakennuksen toisessa kerroksessa
    "It's really weird. People drop 50-100 bucks on an SP game and know they will only get (at best) 40-80 hours of play out of it.
    People, after having spent 50-100 bucks on an MMO, are complete animals when they realize they're bored after 100s of hours of playtime."

  20. #40
    Jäsen / [FL] Nisupulla:n Avatar
    Liittynyt
    Aug 2003
    Paikka
    Helsinki
    Viestejä
    10 036
    Blogahduksia
    16
    Gamer IDt

    PSN ID: Nisu

    Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä

    Lainaus Viestin lähetti alunperin Execta (Näytä viesti)
    Ärsyttää tosin kun muut pelaajat tappaa koko ajan Free Roamissa.
    Näin se kuuluukin mennä. Siellä vallitsee villin lännen laki, eli vahvin ja nokkelin voittaa. Kannattaa koota posse hoitelemaan häiriköt yläkertaan. Ihan sama juttu kuin wowin pvp-alueilla.

    RDR:n verkkopeleistä oikeastaan mikään muu ei nappaa kuin tämä Free Roam. Loistava lisä pakettiin. Kun yksinpelin puolella yrittää vetää jonkinlaista sankarin viittaa, voi täällä roamissa sikailla juuri niin härskisti kuin pimeä alitajunta käskyttää. Tänään pääasiassa toiminut public enemynä Meksikon puolella, kuinkas muuten.
    Slay Radio - Go retro!

+ Vastaa viestiketjuun

Säännöt

  • Et voi tehdä uusia ketjuja
  • Et voi vastata viesteihin
  • Et voi lähettää liitteitä
  • Et voi muokata viestejäsi