Uutiset - nintendonintendo

Lauantai - 10.05.2008

Skate It tukee Balance Boardia

Skate It tukee Balance Boardia Kuvakehys PlayStation 3:lle ja Xbox 360:lle julkaistu Skate on saamassa Nintendon konsoleille (Wii ja DS) ns. spin-off -version nimeltä Skate It. Mielenkiintoiseksi Wii-version tekee sen tuki tasapainolaudalle eli Wii Fit -paketin mukana tulevalle Balance Boardille.

- Tottakai pelaaminen onnistuu ilman Balance Boardiakin, mutta tällöin jäät paitsi pelin syvyyden seuraavasta tasosta, kertoo Black Box Studiosin Scott Blackwood IGN:n haastattelussa.

Skate It julkaistaan Blackwoodin mukaan vielä tämän vuoden puolella ja virallinen tiedote julkaisusta kerrotaan ensi viikolla Electronic Artsin lehdistötapahtumassa San Franciscossa. Haastattelu, teaser-trailer ja kuvia IGN:n sivuilla.

- Kastle Lähde: IGN


Kommentoi »
Kommentit
Jamirou |  Jäsen
10.05.2008  |  09:22
Jamirou - Omakuva  Todella mukava uutinen. Skate oli mahtava boxilla ja nyt pääsee testaamaan sitten miten toi voi toimia ton laudan kanssa.

Jooseppi |  KonsoliFIN Moderaattori
10.05.2008  |  11:34
Jooseppi - Omakuva  Niin sanottu pakko-ostos jos peli onnistuu. Todella mielenkiintoinen projekti. Joutuu ostamaan WiiFitin pelkästään 3rd party tuen takia.

Pelimies__ |  Jäsen
10.05.2008  |  19:42
Pelimies__ - Omakuva  Toivottavasti Nintendo ymmärtää alata myymään Balance Boardia erikseenkin sillä erikseen saatan sen 3rd party pelejä varten hommata mutta WiiFitin kanssa en nihkeän hinnan takia.

Artikkeleja pääset kommentoimaan kirjautumalla sisään KonsoliFIN BBS -tunnuksilla. Mikäli et ole vielä rekisteröitynyt maailman parhaaseen suomenkieliseen konsolifoorumiin, voit korjata virheesi täällä.

Käyttäjänimi
Salasana