Uutinen

Assassin’s Creed IV:n kampanja kasvaa joulukuussa

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua arvosteluja ja uutisia, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin – pelimaailman seuraaminen muutoinkin on se omin juttuni.

Kehuja kerännyt piraattien maailmaan sijoittuva Assassin’s Creed IV: Black Flag saa kampanjaansa lisäsisältöä yllättävänkin pian, jo joulukuun aikana.

Jo pääpelissään hämmentävän paljon tekemistä tarjoava piraattiseikkailu saa lisää pelattavaa Freedom Cry -lisäsisällön muodossa. Freedom Cryssä pelaaja heitetään Kenwayn piraattiystävä Adewalen saappaisiin. Ubisoftin mukaan ladattava lisäsisältö tarjoaa yli neljän tunnin edestä pelattavaa.

Freedom Cry julkaistaan näillä näkymin joulukuun 17. päivä. Toistaiseksi varmat alustat ovat PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 sekä Xbox One. PC:n tai Wii U:n kohtalosta ei ole vielä tietoa.
Assassin’s Creed IV:n kampanja kasvaa joulukuussa