Injustice 2 Turtles
Uutinen

Enchantress loikkaa Injustice 2 -karkeloihin tiistaista alkaen – ninjakilpparit luvassa helmikuussa

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua arvosteluja ja uutisia, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin – pelimaailman seuraaminen muutoinkin on se omin juttuni.

Supersankarimätkintä Injustice 2:n hahmokööri kasvaa Enchantress-taistelijalla tiistaista alkaen.

Enchantressin liikevalimoima sisältää mehukkaita vasta- ja sarjahyökkäyksiä, joita esittelee myös tuore NetherRealmsin julkaisema vajaan parin minuutin mittainen videopätkä.

Kolmas hahmopaketti sisältää Enchantressin lisäksi Atomin sekä kaikkien tuntemat Teenage Mutant Ninja Turtles -ninjakilpparit. Viimeksi mainitut ilmestynevät mätkintäkarkeloihin helmikuussa, kun Atom taas rynnisti mukaan kuvioihin joulun alla.

Enchantress saapuu Ultimate Editionin, Ultimate Packin ja Fighter Pack 3:n ostaneille huomenna, tiistaina. Erikseen taistelijansa ostavat pääsevät hahmon ohjaimiin tammikuun 16. päivä.

Viime vuoden toukokuussa julkaistu Injustice 2 on ollut liki yksimielisesti niin pelaajien kuin kriitikoidenkin mieleen. Jopa alati kriittinen Tero Lepistö arvioi mätkeen täyden viiden tähden tekeleeksi. Arvostelun voi lukaista täältä.

Pelit
Julkaisijat
Lähteet