Uutinen

Evakuointia ja isoja örrimörrejä - Evolven tarinatraileri julki

Petri Kataja

Pelejä on pelattu iät ja ajat. Suosikkeihin kuuluvat muun muassa Mystical Ninja Starring Goemon, The Last of Us Part II, The Legend of Zelda: The Wind Waker, EarthBound ja Red Dead Redemption II.

Ensi vuonna tuloaan tekevä Evolve murisee ja syöksee tulta uudella trailerillaan. Videoklippi ottaa esittelyyn pelin tarinan, minkä ohella liikkuvassa kuvassa vilisee jättikokoisia hirviöitä, joiden kimppuun seikkailun ohessa päästään.

Turtle Rock Studiosin kehittelemä peli keskittyy moninpeliin, joka asettaa neljän ihmisen ja yhden hirviön joukkueet vastakkain. Homman jippona on, että myös hirviön puikoissa voi olla ihmispelaaja.



Alustoina Evolvelle toimivat PlayStation 4, Xbox One ja PC. Julkaisuajankohdaksi on valikoitunut helmikuun 10. päivä.
Yhteistyöhön kannustava Evolve sai julkaisupäivän