Sony Computer Entertainment America tuo ensi kuun alussa saataville lisäkarttoja SOCOM 3: U.S. Navy SEALs -peliin. SOCOM 3 -servereiltä ladattavat karttapaketit maksavat 5,99 dollaria kappaleelta ja PS2:n kiintolevyn lisäksi ne voi tallentaa USB-muistitikulle tai vaikka PS2:een liitetyn PSP:n muistikortille (minimi 32MB).
Ensimmäinen paketti sisältää aikaisemmin SOCOM 2:een Jenkeissä julkaistut After Hours -, Last Bastion - ja Liberation-lisäkartat, joita ei ennen ole päässyt pelaamaan ilman PS2:n kiintolevyä. Kaikkissa kartoissa toimivat myös SOCOM 3:n viimeisimmät ominaisuudet ja pelimuodot. Toinen ja kolmas paketti tulevat tarjolle lähikuukausina ja ne sisältävät kokonaan uusien karttojen lisäksi päivitettyjä versioita sarjan ensimmäisen pelin maisemista.
SOCOM 3 julkaistaan Euroopassa vasta huhtikuussa, eikä Sony Computer Entertainment Europe ole vielä ilmoittanut lisäkarttojen latausmahdollisuudesta. Karttojen toimiminen ilman kiintolevyä antaa tosin toivoa täkäläisille pelaajille.
Kirjaudu sisään osallistuaksesi keskusteluun.