Super Smash Bros. Ultimate Sora ja Sephiroth
Uutinen

Koko kööri on viimein kasassa – Super Smash Bros. Ultimaten vihoviimeinen hahmo on saapunut pelattavaksi

Petri Kataja

Pelejä on pelattu iät ja ajat. Suosikkeihin kuuluvat muun muassa Mystical Ninja Starring Goemon, The Last of Us Part II, The Legend of Zelda: The Wind Waker, EarthBound ja Red Dead Redemption II.

Super Smash Bros. Ultimate on viimein valmis, ainakin hahmokatraansa osalta.

Eri videopelihahmoja tähdittävän taistelunimikkeen vihoviimeinen taistelija, Kingdom Hearts -sarjan Sora, aukesi pelattavaksi eilen. Kyseessä on toisen maksullisen lisäsisältöpaketin kuudes hahmo.

Ennen Soraa DLC-kokonaisuuteen on ehtinyt löytää tiensä ARMS-pelistä tuttu Min Min, Minecraft-nimikkeissä nähty Steve, Final Fantasy -pahis Sephiroth, Xenoblade Chronicles 2:n Pyra ja Mithra hahmokaksikkona sekä Tekken-mätkinnöissä tavattu Kazuya.

Sora oli eilisen otannan perusteella suosittu hahmo ainakin nettipeleissä, kuten oheinen kuva paljastaakin. Ottelu kuin ottelu, niin Kingdom Hearts -hahmoa tuntui olevan vastassa.

Kuva
Super Smash Bros. Ultimate nettipeli pelkkää Soraa