MIramar.png
Uutinen

Miramar saapui vihdoinkin Xbox Onen PUBG-kahinoihin

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua arvosteluja ja uutisia, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin – pelimaailman seuraaminen muutoinkin on se omin juttuni.

Xbox Onen PlayerUnknown's Battlegroundsin karttavalikoima on saanut vihdoinkin vahvistusta jo aiemmin PC:llä ilmestyneestä Miramar-taistelutantereesta.

Miramar on saanut PC-pelaajien keskuudessa hyvinkin ristiriitaisia arvioita. Aavikkomaisemat eivät tarjoa yhtä paljon väijymismahdollisuuksia, ja ovatpa kaupunkialueetkin ripoteltu alueelle aiempaa kauemmas toisistaan. Niin tai näin, Miramar on nyt siis Xbox One -pelaajien tahkottavissa. Samainen Miramarin sisältävä päivitys toi muassaan myös graafista optimointia ja nipun bugikorjauksia.

Xbox Onen PlayerUnknown's Battlegrounds julkaistiin Xbox Onen Game Preview -palveluun viime joulukuussa. Peli on edelleen keskeneräinen 1.0-version odotellessa valmistumistaan.