Peacemaker
Uutinen

Peacemakerin kakkoskautta on odoteltu pitkään, mutta ei odotella enää kauaa – ensimmäinen traileri julkaistiin

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua arvosteluja ja uutisia, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin – pelimaailman seuraaminen muutoinkin on se omin juttuni.

Peacemakerin toinen kausi on saanut ensimmäisen trailerinsa San Diegon Comic Con -tapahtuman yhteydessä.

Kolmen minuutin mittaisen trailerin perusteella Peacemaker ja kaverinsa seikkailevat tällä kertaa useammissakin eri ulottuvuuksissa, eivätköhän hirtehinen huumori ja väkivalta ole myös edelleen mukana kuvioissa. Päärooleissa jatkavat ensimmäiseltä kaudelta tutut John Cena, Danielle Brooks, Jennifer Holland, Steve Agee, Robert Patrick ja monet muut uudet tuttavuudet.

Lisää aiheesta:

Toivoa sopii, että soundtrackilla kuullaan jälleen kotimaisia bändejä ensimmäisen kauden tapaan – tuolloinhan ääniraidalla musisoivat monien muiden hienojen orkesterien ohella ainakin Hanoi Rocks ja Reckless Love. Projektia luotsaa DC-universumin vastuulleen ottanut James Gunn.

Peacemakerin toinen kausi käynnistyy Max-palvelussa elokuun 21. päivä.

Käsitellyt henkilöt