Uutinen

Punch-Out!! tukee useita ohjausvaihtoehtoja

SOJ
Nintendo paljasti tulevan Punch-Out!!-nyrkkeilypelinsä tukevan ainakin kahta eri ohjaustyyliä. Valittavissa on liikkeentunnistusta hyödyntävä Wiimoten ja Nunchukin yhdistelmä sekä perinteisempään pelaamiseen soveltuva vaihtoehto, jossa Wiimotea pidetään poikittain kädessä.

Wiimoten ja Nunchukin avulla simuloidaan oikeita lyöntejä, kun Nunchuk vastaa vasemman ja Wiimote oikean käden iskuista. Pelkällä Wiimotella pelatessa lyönnit ja torjunnat tehdään 1- ja 2-napeilla sekä ristiohjaimella.

Punch-Out!! pohjautuu NES:llä yli kaksikymmentä vuotta sitten julkaistuun klassiseen nyrkkeilypeliin. Wiillä mätkimään päästään nähdään näillä näkymin tämän vuoden ensimmäisen puoliskon aikana. Esimakua pelistä saa KonsoliFINin Media-osiosta.
Punch-Out!! tukee useita ohjausvaihtoehtoja
Punch-Out!! tukee useita ohjausvaihtoehtoja
Wiin tulevat pelit videoesittelyssä
Punch-Out!! tukee useita ohjausvaihtoehtoja

WOOOOOOOO!!!!!!!

Huippumusat... ;) Pelattavuus vaikutti tutulta myös... Grafiikkakin näytti liikkeessä hyvältä.

Toivottavasti hahmokaartia ei ole sössitty.

onneksi saa tolla perinteisellä mallilla pelata, ei toi huitominen ole mun juttu, oli niin legendaarinen teos tämä nessillä että on satoja tunteja menny punch outin parissa.