Uutinen

Rayman Origins tasoloikkaa 3DS:lle maaliskuussa

Petri Kataja
Viime marraskuussa kotikonsolipelaajien ulottuville saapunut Rayman Origins tekee tuloaan myös Nintendon 3DS-käsikonsolille. Ubisoft on kertonut Raymanin ja kumppanien tasoloikkaavan käsikonsolille maaliskuun puolessavälissä. 

Rayman Originsin kotikonsoliversioilla 1-4 pelaajaa voi ottaa ohjattavakseen raajattoman sankarin ja hänen matkakumppaninsa läpi vihollisia vilisevien kenttien. 3DS-version tarkempia tietoja ei ole vielä julkistettu, joten mahdollisen moninpelin muodosta ei ole vielä selvyyttä. 

Arvosteluissa ja KonsoliFINin keskustelualueella positiivisen vastaanoton saanut tasoloikka on ilmestynyt jo Xbox 360:lle, PlayStation 3:lle ja Wiille. Käsikonsolipelaajat joutuvat odottamaan vielä hetken, sillä Nintendon kannettavalle laitteelle Rayman saapuu maaliskuun 16. päivä. PlayStation Vitan versio saapuu myyntiin myöhemmin ilmoitettavana ajankohtana.
Rayman Origins myös 3DS:lle
Petri Kataja

I am error.