South Park Fractured But Whole Danger Deck
Uutinen

South Park: The Fractured But Whole laajenee Danger Deck -lisäosalla

Jaakko Herranen

Ubisoft jatkaa South Park: The Fractured But Wholen tarjoamaa kokemusta Danger Deck -laajennuksella.

Danger Deck tarjoaa Ubisoftin mukaan reilusti uusia haasteita varsinaisen emopelin kylkiäisiksi. Laajennus heittää pelaajan New Kid -hahmonsa kera uusille alueille, jossa vastaan asettuu räätälöityjä taistelukohtaamisia ja monenlaisia erikoishaasteita. Vihollisköörissä nähdään pelistä tuttuja hahmoja King Crabista Aunt Sheilaan. Palkintona on esineitä ja lisäkostyymejä, joita voidaan käyttää myös peruspelin puolella.

30 euron hintaiseen kausipassiinkin sisältyvän Danger Deckin voi ostaa erikseen kuuden euron hintaan. Myöhemmin tarjolle heitetään vielä tarinapohjaisempaakin pelattavaa From Dusk Til Casa Bonita- ja Behind the Crunch -laajennusten muodossa.

KonsoliFINin South Park: The Fractured But Wholen arvostelun voi lukaista täältä.

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin monta kertaa ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin, arvosteluja ja uutisia – viimeksi mainitut ja pelimaailman seuraaminen muutoinkin on kuitenkin se omin juttuni.