Ubisoft
Uutinen

Ubisoft paljasti suunnitelmia alkavalle tilivuodelle: Viisi AAA-peliä, Beyond Good & Evil 2:n odottelu jatkuu

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua arvosteluja ja uutisia, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin – pelimaailman seuraaminen muutoinkin on se omin juttuni.

Ubisoft paljasti suunnitelmiaan tulevalle, huhtikuun alusta starttaavalle tilivuodelleen.

Ranskalaisjätti suunnittelee saavansa tilivuoden aikana kauppoihin peräti viisi AAA-luokan nimikettä. Näistä tiedetään jo Gods & Monsters, Rainbow Six Quarantine sekä Watch Dogs: Legion. Huhujen mukaan kaksi nimeämätöntä peliä olisivat seuraava Assassin's Creed sekä uusi Far Cry, mutta mitään virallista infoa ei ole siis toistaiseksi tarjolla.

Pitkään työstetty ja sitäkin hartaammin odoteltu Beyond Good & Evil 2 puolestaan ei ole valmistumassa kyseisen tilivuoden aikana, kertoi Ubisoft.