Fallout Automatron
Uutinen

Fallout 4:n ensimmäinen lisäsisältö päivättiin

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua arvosteluja ja uutisia, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin – pelimaailman seuraaminen muutoinkin on se omin juttuni.

Fallout 4:n ensimmäinen lisäsisältöpaketti Automatron ehtii PC:n ja konsoleiden kauppapaikoille vielä maaliskuun puolella.

Kausipassin hintaan sisältyvä lisäosa päästää pelaajat metsästämään Mechanistiksi kutsutun hahmon kehittämiä robotteja. Tuhotuista kätyreistä on mahdollista kyhätä myös omia mekaanisia apureita. Omia robotteja voi varustaa upouusin asein ja lukuisin kustomointimahdollisuuksin.

Erikseen ostettuna noin 10 euron hintainen Fallout 4: Automatron julkaistaan maaliskuun 22. päivä PC:llä, Xbox Onella sekä PlayStation 4:llä.

Pelit
Studiot
Julkaisijat
Lähteet