Wiin The Conduit -räiskinnän julkaisu on vielä reilun kuukauden päässä, mutta High Voltage Software aikoo ensi kuun alun E3-messuilla esitellä jo kokonaan uuden projektin.
– En aio kertoa paljoa uudesta pelistämme ennen E3-paljastusta, mutta voin taata, että aiomme viedä teknologiamme aivan äärirajoille, jotta voimme edelleen tuoda kokemuksia, jotka menevät jopa leukojen loksautuksia pidemmälle, hehkutti High Voltagen Eric Nofsinger.
Uutta peliä esitellään messuilla suljettujen ovien takana valikoiduille median edustajille. The Conduit ilmestyy 26. kesäkuuta ja odotellessa voit katsastaa trailerit KonsoliFIN Media -osastolta.
Kommentit
Onko alusta edelleen wii vai lähdetää...
Onko alusta edelleen wii vai lähdetäänkö pelimoottoria puskemaan moniydinprosessoreille? Ja mikähän genre seuraavaksi joutuu käsittelyyn? Mielenkiintoisimmat E3-messut ikinä.
Mää oon ainakin saanut sen käsityksen...
Mää oon ainakin saanut sen käsityksen, että HVS:llä ois jo tekeillä joku toinenkin Wii-peli. Ei ne ainakaain tee mitään PS3:lle tai Xbox 360:lle.
Kommentoi
Kirjaudu kommentoidaksesi