Uutinen

Kuumatkailua ja tirkistelyä uudessa Killer is Dead -trailerissa

Petri Kataja

Pelejä on pelattu iät ja ajat. Suosikkeihin kuuluvat muun muassa Mystical Ninja Starring Goemon, The Last of Us Part II, The Legend of Zelda: The Wind Waker, EarthBound ja Red Dead Redemption II.

Erikoinen Killer is Dead on esitteillä uuden trailerin voimin. Videoklippi esittelee tulevan toimintapelin naiskauneutta, erikoislaseilla tapahtuvaa tirkistelyä sekä jonkin sortin kuumatkailua.

Lähitulevaisuuteen sijoittuvan tuotoksen valokeilassa on Mondo Zappa -nimeä kantava miekka- ja asemies, jonka tehtäväksi on langennut matkata ympäri maailmaa hoitelemassa rikollisia ja palkkatappajia pois päiviltä.

Punasävytteisen pelin tuottajana toimii Lollipop Chainsaw -nimikkeenkin puikoissa hyörinyt Suda 51. Vaikka nyt esiteltävä traileri sisältää japaninkielistä puhetta, niin lopullisen pelin on lupailtu sisältävän sekä japaniksi että englanniksi puhutut ääniraidat.

Tarkkaa julkaisupäivää PlayStation 3:lle ja Xbox 360:lle saapuvalle toiminnalle ei ole vielä antaa. Alustavat tiedot kertovat nimikkeen saapuvan tämän vuoden kolmannella neljänneksellä.

Kuumatkailua ja tirkistelyä uudessa Killer is Dead -trailerissa
Kuumatkailua ja tirkistelyä uudessa Killer is Dead -trailerissa
Kuumatkailua ja tirkistelyä uudessa Killer is Dead -trailerissa