Uutinen

Tekken 5 Online päivittyy DualShock 3 -tärinöihin

Corca
Namco Bandain suosittu mätkintäpeli Tekken 5: Dark Resurrection Online saa japanilaisen Famitsu-sivuston mukaan sikäläisessä päivityksessään täyden DualShock 3 -tärinätuen sekä tukun pienempiä pelillisiä lisäherkkuja.

Tärinätuen ohella verkkomoninpeliin olisi tulossa ainakin yksi vastaan yksi -pikaottelu, nimitiedoin paranneltu käyttöliittymä odotushuoneisiin sekä huhupohjaisena myös jollain tasolla muokattu Dan-arvoasteikko.

18. päivä maaliskuuta ilmestyvään päivityksen tarkemmasta sisällöstä saataneen lisätietoja lähiaikoina.
Tekken 5 Online päivittyy DualShock 3 -tärinöihin
Tekken 5 Online päivittyy DualShock 3 -tärinöihin
Tekken 5 Online päivittyy DualShock 3 -tärinöihin

Ei oo kyllä ikinä ymmärtäny noita tärinöitä himoilevia pelaajia. Itellä lähtee aina pois päältä pelissä ku pelissä, jos vaan saa. En näe niitä muuta, kuin vaan häiritsevinä.

Mitäköhän tarkoittaa tärinätuen lisääminen peliin missä on tärinätuki...? Tärinät pidän pois päältä tekkenissä. Haittaa niistä vain on.

SuperStardust HD on myös esimerkki pelistä, jossa tärinöistä on vain haittaa. Käytännössä jatkuvasti efektoiva peliohjain väsyttää kourat nopeasti.

marraskuuta? eipä nuo tärinät tekkenissä kovinkaan hyödyllisiä oo

Siis pelissähän oli tärinätuki alusta asti? Tai ehkä se puuttui Japanin versiosta... Ilmestymisaikakin on typo, se tulee 18. tätä kuuta.

KoNNa: "marraskuuta?"

Maaliskuuta. Corcalla käynyt pieni ajatusvirhe aamutuimaan.

Ajatustypohan se oli sinne kuukauden kohdalle jäänyt. Kiitokset huomiosta, viilattu.

Pibelle: Päivitys on nimenomaan DS3-ohjaimen tärinämekaniikkaa tukeva. DR:ssä tuskin oli julkaisuhetkellään täyttä sisäänrakennettua tärinätukea ohjaimelle, jota ei ollut reiluun puoleen vuoteen vielä edes markkinoilla? Saatan toki olla väärässäkin.