Uutinen

Japaniin Final Fantasy -koristeltu PlayStation 3

Huhtikuun 16. päivä Square Enix julkaisee Japanissa Final Fantasy VII: Advent Children Complete -blu-ray-elokuvan. Kysehän on vuonna 2005 julkaistun tietokoneanimaation uudesta versiosta, joka tavan mukaan ilmestyy useassa erilaisessa pakkauksessa.

Pelkän elokuvan voi ostaa 4900 jenillä (41€), mutta vain 1000 jenin (8€) lisäpanoksella saa omakseen Final Fantasy XIII Trial Version -painoksen, jonka bonuslevy sisältää nimensä mukaisesti pelattavan PS3-demon odotetusta roolipelistä. Lisäksi mukana ovat Final Fantasy Agito XIII - ja Final Fantasy Versus XIII -trailerit.

50 000 jenillä (416€) irtoaa jo FFXIII Trial Version -painos sekä 160 gigan kovalevyllä varustettu Cloud Black -sävyinen PlayStation 3 -konsoli.

Lähikuukausina Japanissa julkaistaan PS3-konsolin erikoispainokset myös Yakuza 3 - ja Biohazard 5 (Resident Evil 5) -pelien yhteydessä.
Japaniin Final Fantasy -koristeltu PlayStation 3
Japaniin Final Fantasy -koristeltu PlayStation 3

41 e? Luulin, että Suomessa Blu-ray-leffat ovat ryöstöhinnoissa...

Hieno Pleikkari silti, ja eiköhän tuo yhden viikon myyntipiikin taas aiheuta.

Arg, kovasti tuo jeni on noussut vuoden takaisesta. Silloin sai 1000 jenillä 6. Luulin että julkaisu oli maaliskuuksi suunniteltu =/ Ryöstöhintaisenakin pakko ostos, ei vielä leffaakaan hyllystä löytdy ja ovat lisänneet likaa hahmojen vaatteisiin ja muuta bonusta väsänneet. Hahmo artti olisi hienompaa kuin pekkä logo.

Jostain syystä leffat ovat aina olleet kalliita Japanissa. Hassua että DVDt ja BDt pyörivät kuitenkin samassa hintaluokassa.

Pöh, ei hyödytä meikäläistä tuo leffa ja demo, ei taida nimittäin PAL alueen PS3 toistaa japanilaisten blu-ray leffoja, ja yli 50 euroa pelkästä demosta on liian suolainen hinta maksaa.

Teioh, iso osa Bluray-leffoista on aluevapaita (bluray.liesinc.net). Vielä ei tosin ole täysin varmaa onko Advent Children aluevapaa. Aikaisempi Final Fantasy -leffa ainakin on, joten voisi toivoa ettei tuossakaan ole mitään rajoituksia.

Näyttää vaan siltä että ois joku random tarra isketty koneen kanteen. Kai siitä jotkut maksaa.

Melko mitäänsanomattoman näköinen konsoli, oma mielipide.