Uutinen

Huhu: Reach kaatuu syyskuussa

Halo: Reach julkaistaan maailmanlaajuisesti 14. syyskuuta, huhuilee CVG. Sivusto vetoaa brittiläisten jälleenmyyjien tarjoamaan tietoon.

Microsoft ei ole vahvistanut pelille julkaisupäivää. Moni seikka kuitenkin puoltaa syyskuista julkaisua, sillä se jättäisi sopivasti varaa Halon ja oletettavasti marraskuussa ilmestyvän Call of Dutyn väliin. Lisäksi Microsoft panostanee joulun alla Project Nataliin.

Myös Halo 3 ja Halo 3: ODST julkaistiin syyskuussa.
Halo: Reachin moninpelibeta starttaa 3. toukokuuta

halot on ilmestynyt siinä syyskuus niin uskoisin myös että tämäki julkaistaan silloin, mutta ite toivoisin jo että sais sen reachin käsiini jo

Olen ilmeisesti yksin mielipiteeni kanssa, mutta itse kyllä haluaisin jotain Natal-tukea Reachiin, kuten headtracking.

Eikö bungie jossain haastattelussa sanonut, että natal tuli se verran myöhään, ettei Reachin enään liitetty natal tukea?