Uutinen

Ultimaattiset alennukset valtaavat Xbox Liven

Jaakko Herranen
”Ultimate Game Sale” -nimeä kantava alennuskampanja valtaa Xbox Liven kauppapaikan ensi viikon alusta lähtien, kertoo Major Nelson (Larry Hryb) blogissaan.

Edellisen kerran ultimaattiset alennukset jylläsivät Xbox Livessä viime helmikuussa. Tarjoukset vaihtelevat päiväkohtaisesti, joten pelaajien kannattaa seurata aiheeseen liittyen esimerkiksi lähdelinkin takaa löytyvää Major Nelsonin blogia tai kauppapaikkaa.

Alennetun hintalapun saavat ainakin seuraavat pelit:

Assassin’s Creed 3
Bioshock Infinite
Borderlands 2
Brothers in Arms: Hell’s Highway
Bulletstorm
Command and Conquer Red Alert 3
Crysis
Crysis 3
Divinity II: The Dragon Knight Saga
Dragon Age Origins
Far Cry 3
Far Cry Instincts Predator
Forza Horizon
Gears Judgement
Hasbro Family Game Night 3
Hitman Absolution
Kinect Sports 2
Left 4 Dead 2
Lego Batman 2: DC Superheroes
Lego Lord of the Rings
Mass Effect
Max Payne 3
Metal Gear Rising: Revengence
Monopoly Streets
Perfect Dark Zero
Prey
Rockstar Table Tennis
The Orange Box
Tomb Raider
Witcher 2
WWE 13 GonD
X-com: Enemy Unknown
Xbox 360-osaston liikevaihto putosi
Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin monta kertaa ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin, arvosteluja ja uutisia – viimeksi mainitut ja pelimaailman seuraaminen muutoinkin on kuitenkin se omin juttuni.

AC3, Bulletstorm, Forza, Max Payne 3 ja Witcher 3 pitää ainakin ottaa talteen, mikäli hinta vain on kohdillaan. Viimeksihän mukana oli myös alennuksia, joita ei aluksi mainittu missään. Kannattaa siis katsastella päivittäin mitä alennuksia löytyy.

Ekan lisärin jälkeen unohtunutta Borderlands 2:sta eilen käynnistelin, latas päivityksen ja hävitti pelitallennuksen, jes.