Titanfall: Assault
Uutinen

Titanfall: Assault vie robottirymistelyn mobiilimaailmaan

Jaakko Herranen

Mech-rymistely Titanfall loikkaa Titanfall: Assault -pelin myötä myös mobiilimaailmaan.

Titanfall: Assault tarjoaa innokkaille mobiilipelaajille korttimekaniikoin ryyditettyä tosiaikastrategiaa. Onpa mukana myös PvP-kahinoita sekä luonnollisesti myös tulostaulukot saavutusten vertailua silmällä pitäen. Pelin kulun lupaillaan olevan pienelläkin ruudulla tahkottuna sulavaa ja nopeatempoista. Lisätietoja voi haeskella pelin virallisilta kotisivuilta.

Titanfall: Assault on emopelitkin työstäneen Respawn Entertainmentin sekä kehittäjä Particle Cityn ja julkaisija Nexonin yhteistyön tulos. Samainen kööri pakersi aiemmin Titanfall: Frontline -mobiilipelin parissa, joskin projekti kuopattiin muutaman kehityskuukauden jälkeen.

Toistaiseksi julkaisuajankohtaansa odotteleva Titanfall: Assault ilmestyy iOS- ja Android-laitteille kunhan aika on kypsä.

Titanfall: Assault
Titanfall: Assault
Titanfall: Assault
Titanfall: Assault
Titanfall: Assault
Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin monta kertaa ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin, arvosteluja ja uutisia – viimeksi mainitut ja pelimaailman seuraaminen muutoinkin on kuitenkin se omin juttuni.