(pZiuz, 07.06.2014 - 12:51) Digitaalisiin jakeluihin mieltyneet PS4-pelaajat voivat nyt käydä varaamassa itselleen Battlefield Hardlinen PlayStation Storesta.
(pZiuz, 04.06.2014 - 14:43) 505 Games ilmoitti foorumeillaan, että jo melkein kaikki muut alustat valloittanut 2D-hiekkalaatikkopeli Terraria, saapuu syksyllä myös Xbox Onelle ja PlayStation 4:lle.
(pZiuz, 30.05.2014 - 11:36) Tokyo Game Show on vasta syksyllä, mutta nyt kuuluu, että Sony sponsoroi kaikki indie-osaston esittelypaikat tapahtumasta. Vielä ei tiedetä, kuinka paljon tapahtumassa nähdään indie-kehittäjiä. Paikkoja on tarjolla 50.
(pZiuz, 28.03.2014 - 11:17) Slightly Mad Studios tiedottaa sivuillaan, että heidän tuleva Project CARS -ajopeli tukee Sonyn Morpheus-virtuaalilaseja. Project CARSin on tarkoitus antaa pelaajalle mahdollisuus hypätä kilpa-ajajan kenkiin. Virtuaalilasit ovat yksi tärkeä osa kokonaisuutta.
(pZiuz, 15.03.2014 - 17:32) Dave Zatz julkaisi Zatz Not Funny! -sivustollaan kuvia, joissa komeilee Bluetooth-peliohjain. Peliohjain näyttää Xbox-ohjaimen ja OnLive-ohjaimen risteymältä. Merkityksellistä kuvissa on se, että ohjaimessa on Amazonin logo.
(pZiuz, 06.03.2014 - 16:17) Penumbra- ja Amnesia-pelisarjoistaan tunnettu Frictional Games on julkaissut uuden trailerin tulevasta sci-fi-kauhupelistään, Somasta.
(pZiuz, 06.03.2014 - 15:54) Season pass pitää sisällään suunnitellut kolme tulevaa lisäsisältöpakettia. Jokaisessa paketissa tulee ainakin yksi lisäkartta, mutta muusta sisällöstä ei vielä ole varmuutta. Season passin hankkineet saavat lisäsisällöt lataukseensa heti, kun ne julkaistaan.
(pZiuz, 03.03.2014 - 12:39) Routine -avaruuskauhistelua työstävä indie-kehittäjä Lunar Software, ilmoittaa harkitsevansa pelinsä tuomista PS4:lle. Lunarsoftware aikoo kuitenkin keskittyä ensin PC-julkaisuun ja vasta tämän jälkeen harkitaan pelin tuomista toiselle alustalle.
(pZiuz, 25.02.2014 - 12:07) Hieman kyseenalaisin meriitein Nokiaa luotsannut Stephen Elop, siirtyy Microsoftin laiteosaston johtajaksi. Asia selvisi Microsoftin sisäisestä muistiosta, jossa laiteosaston nykyinen johtaja Julie Larson-Green kertoo asiasta.
(pZiuz, 21.02.2014 - 10:54) Tony Hawk muisteli menneitä Tony Hawk's Pro Skater -pelejä Demolition -radio-ohjelmassaan, kun hän lipsautti juontajaparilleen, että hän on työstämässä uutta peliä.
(pZiuz, 19.02.2014 - 11:25) Zombie Studiosin Jared Gerritzen kertoi IGN:lle antamassaan haastattelussa, että Daylight-kauhistelun pitäisi tavoittaa PC- ja PS4-pelaajat huhtikuussa. Tarkempaa päivää ei mainittu.