Activision ja Toys for Bob ovat julkaisseet uusia Spyro: A Realm Beyond -kuvia.
Alkuperäinen Spyro the Dragon julkaistiin syyskuun 9. päivä, vuonna 1998. Synttäribileiden kunniaksi tarjolla on useampiakin kuvakaappauksia tulevan tasohyppelyseikkailun tiimoilta – ne voi katsastaa uutisen lopun galleriasta (huomaa, kuvia voi selailla reunojen nuolipainikkeilla).
Kuvissa nähdään niin kaikkien rakastama lohari kuin paljon muitakin matkan varrella kohdattavia tuttavuuksia. Ainakin yhtenä tapahtumapaikkana toimiva Arcadian Valekin näyttää varsin satumaiselta miljööltä temmeltää.
Spyro: A Realm Beyondin kehittää Toys for Bob, Activisionin luottostudio esimerkiksi viimeisimpien Crash Bandicoot -pelien ja Spyro Reignited Trilogy -kokoelman takaa. Pelitalo on toiminut myös aktiivisena osana massiivista Call of Duty -koneistoa, joskin lähinnä apustudion roolissa.
Spyro: A Realm Beyond julkaistaan keväällä 2027 PC:lle, Switch 2:lle, Xbox Series X|S:lle sekä PlayStation 5:lle.
Lisää aiheesta
Nyt se on vihoviimeisen virallista: Spyro Reignited Trilogy sai julkistustrailerinsa
Aiemmin tänään uutisoimamme lipsahdus piti paikkansa.
Wumpa-hedelmät maistuvat myös Nintendolla
Mitä konsolikäännöksiin tulee, niin monet kehittäjät voisivat ottaa Toys For Bobista mallia.
Loistava nostalgiatrippi
Naughty Dogin legendaariset tasoloikat uusittiin Skylanders-tiimin toimesta. Onko lopputulos pelkkä nostalgikkojen iltatrippi vai kestävätkö ysäriloikat myös nykypäivän vaatimukset?
jaakkimo.bsky.social
@jaakkim0
@jaakkim0
Kirjaudu sisään osallistuaksesi keskusteluun.