Rockstar Games
Uutinen

Seuraavan GTA:n traileria ei nähdäkään The Game Awardsin yhteydessä – videomateriaalia luvassa jo ensi viikon alussa

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua arvosteluja ja uutisia, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin – pelimaailman seuraaminen muutoinkin on se omin juttuni.

Rockstar vahvisti seuraavan Grand Theft Auto -pelin trailerin ilmestymispäivän.

Vielä virallista nimeään odottelevan Grand Theft Auton trailerin uumoiltiin näkevän päivänvalonsa joulukuun 7. päivän The Game Awards -tapahtuman yhteydessä. Näin ei kuitenkaan ole, sillä Rockstar rummuttaakin odotettua peliään jo tiistaina, 5. joulukuuta. Luvassa on traileri, joka toivottavasti paljastaa ainakin GTA VI:n nimen, miljöön ja kenties lisätietoa huhuillusta kahdesta päähahmosta – ken tietää, ehkäpä jopa julkaisupäivän!

Grand Theft Auto -sarjan viides osa on julkaistu jo kolmelle eri laitesukupolvelle eikä sen GTA Online -verkkopuoli ole tähän päivään mennessä osoittautunut suuremmin hiljentymisen merkkejä. Peli on kautta aikojen parhaiten myyneiden nimikkeiden listalla toisena heti Minecraftin perässä, joten seuraavan osan julkaisusta muodostunee taatusti kerrassaan valtava hulabaloo.

Traileria voi siis odotella linjoille tulevana tiistaina, Suomen aikaa kello 16:00.

Lisää aiheesta: