Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Tietoja ja kuvia – Metal Gear Solid: The Twin Snakes

GameSpot-sivusto uutisoi Konamin esitelleen viimeisimmässä lehdistötilaisuudessaan uuden trailerin GameCubelle ilmestyvästä Metal Gear Solid: The Twin Snakes -pelistä. Sivuston mukaan uusi pätkä poikkesi aiemmin julkaistusta videomateriaalista, sillä pääpaino oli varsinaisessa pelikuvassa. Toistaiseksi tätä traileria ei ole saatavilla virallisilta tahoilta, mutta se ilmaantunee Konamin kotisivuille ennemmin tai myöhemmin.

Kun Twin Snakesin demo-versiota esiteltiin E3- ja ECTS-pelimessuilla, pelin ruudunpäivitys oli yksi kritisoiduista osa-alueista. Peliä kehittävän Silicon Knightsin edustaja Denis Dyack vakuutti lopullisen version pyörivän tasaisesti. Mielenkiintoisina pikkutietoina hän myös mainitsi pelin ilmestyvän kahdella GameCube-levykkeellä, ja että mukana on Dolby Pro Logic II -tuki. Tämä onkin hieno lisä, sillä pelin ääniraitahan uusitaan kokonaan dialogeja myöten.

Toisin kuin aiempien tietojen mukaan, pelissä ei tule olemaan mm. Metal Gear Solid 2: Substancesta tuttuja VR-tehtäviä. Dyackin mukaan nämä oli karsittava tiukan aikataulun takia, ja ikävä kyllä sama pätee myös pelin GBA-tukeen. Lohdutuksesi hän lupaili mukana olevan lukuisia bonuksia, joilla ahkerimpien pelaajien vaivannäkö palkitaan.

Metal Gear Solid: The Twin Snakes ilmestyy Yhdysvalloissa talven aikana, ja Euroopassakin tämä varma hittinimike nähtäneen viimeistään vuodenvaihteeseen mennessä. Peliä ja sen uutta traileria odotellessa katsastakaa 20 uutta ruutukaappausta täältä!

PÄIVITYS: Pelistä kiinnostuneiden kannattaa myös katsastaa herra Dyackin tuore haastattelu IGN Cubesta.

Kirjaudu kommentoidaksesi