Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Ahoi! Koein merisotastrategia rantautuu Jenkkeihin

Paremmin muinaiseen Japaniin tunnetuista mätöistä kuten Kessen tai Dynasty Warriors tunnettu Koei on tuomassa Amerikan kesämarkkinoille moderniin sodankäyntiin perustuvan simulaation. Merelle sijoittuva Naval Ops: Warship Gunner on puoliksi laivanrakentelua ja toimintaa, kertoo IGN.

Pikkutarkoille kippareille riittää nysväämistä paatin varusteita kasatessa, kun taas malttamattomammille annetaan mahdollisuus siirtyä suoraan taistelutantereelle. Laivansa voi rakentaa yli 200 eri osasta valikoiden. Sotataiteen eri aikakaudet ovat edustettuna toisesta maailmansodasta kaukaiseen tulevaisuuteen.

Toimintaosuudet muistuttavat tuttuja tosiaikaisia strategioita. Hyökkäyksiä on torjuttava niin ilmasta kuin pinnan alta. Lentokoneet tukevat omaa etenemistä. Sää on mallinnettu mukaan tarkasti ja vuorokauden kierron ohella sillä on oma taktinen merkityksensä.

Kirjaudu kommentoidaksesi