Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Pokémon Champions julkaistaan huhtikuun alussa, ja peli saa heti kättelyssä ilmaisen päivityksen Nintendo Switch 2:lle.

The Pokémon Company on vahvistanut, että tuleva Pokémon Champions keskittyy sarjan kilpailulliseen ytimeen. Pelaajat ottavat mittaa toisistaan verkossa hyödyntäen tuttuja kykyjä, liikkeitä ja mekaniikkoja pääsarjan Pokémon-peleistä.

Kyseessä on niin sanottu free-to-start-julkaisu, eli pelin voi aloittaa ilmaiseksi. Maksullinen Starter Pack -paketti tarjoaa lisäsisältöä, kuten lisää Pokémon-säilytystilaa, musiikkia peleistä Pokémon: Let's Go, Pikachu! ja Pokémon: Let's Go, Eevee!, sekä erilaisia pelinsisäisiä lippuja. Lisäksi tarjolla on erikseen ostettava Premium Battle Pass sekä jäsenyys, jotka molemmat laajentavat pelikokemusta entisestään.

Lisää aiheesta:

Pokémon Champions ilmestyy huhtikuun 8. päivänä Nintendo Switchille sekä iOS- ja Android-laitteille. Se toimii myös uudella Nintendo Switch 2 -konsolilla, jolle tarjotaan ilmainen päivitys parannetuilla grafiikoilla ja suorituskyvyllä heti pelin julkaisun yhteydessä.

Pelin tärkeimmät ominaisuudet voi katsastaa alla olevalta trailerilta.

Kirjaudu kommentoidaksesi