Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Gearboxin Randy Pitchford on antanut X-palvelussa pienen tilannekatsauksen Borderlands 4:n tiimoilta.

Varsin suositun Borderlands-sarjan uutukaisen oli alkujaan tarkoitus tulla ulos syyskuun 23. päivä. Studiopomo Pitchfordin mukaan tilanne on kuitenkin niin hyvä ja homma etenee mukavasti, että ilmestymispäivää on voitu hienonsäätää aavistuksen suunniteltua aikaisemmaksi – kerrankin näin. Borderlands 4 julkaistaan siis uuden tiedon valossa jo niinkin pian, kuin syyskuun 12. päivä.

Odotettua räiskintää esitellään astetta syvällisemmin keskiviikon State of Play -lähetyksessä. Luvassa on yli 20 minuuttia pelikuvaa ja Gearbox-kehittäjien tietoiskuja. Lisätietoja PlayStation Blogista, täältä.

Borderlands 4:n hullunkuriseen maailmaan päästään sukeltamaan PC:llä, Xbox Series X|S:llä, PlayStation 5:llä sekä myöhemmin vielä Switch 2:lla.

Lisää aiheesta:

Kirjaudu kommentoidaksesi

Julkaisijat: 
Henkilö: