PS Plus
Uutinen

Sony virallisti aiemmin huhuillut PS Plus -lisäykset muutaman varsin nimekkään ekstrapelin kera

Jaakko Herranen

Olen voittanut Punch-Outissa Mike Tysonin ja pelannut Ecco the Dolphinin läpi, olen siis ansainnut paikkani KonsoliFINin ylläpidossa tai oikeastaan missä vain ylläpidossa ikinä. Moneen muuhunkin paikkaan on tullut kirjoiteltua arvosteluja ja uutisia, niin Pelaajaan kuin Tiltillekin – pelimaailman seuraaminen muutoinkin on se omin juttuni.

Sony vahvisti aiemmat Dealabs-huhut todeksi, vieläpä muutaman lisänimikkeen kera.

Aiemmin huhuillut Horizon Forbidden West, Scarlet Nexus, Resident Evil 7 biohazard sekä Borderlands 3 saavat rinnalleen vielä useammankin nimikkeen. Näistä nimekkäimmästä päästä lienevät aivan uudenkarhea kauhuseikkailu The Quarry, ikonisen taistelupelisarja Tekkenin seitsemäs osa, samaa järjestysnumeroa kantava Ace Combat sekä People Can Fly -studion yhteistyöräiskintä Outriders. Myös klassikkopelien valikoima laajenee useammallakin PS1-aikakauden klassikolla.

Lisätietoja PlayStation Blogista, täältä.

Game Catalog (Extra- ja Premium-jäsenet):

Classics (Premium-jäsenet):

  • Destroy All Humans! | PS4
  • Harvest Moon: Back to the Nature | PS1
  • The Legend of Dragoon | PS1
  • Wild Arms 2 | PS1

PlayStation Plus Game Catalog lineup for February: Horizon Forbidden West, The Quarry, Resident Evil 7 biohazard and more